ZUS OSTRZEGA! W łatwy sposób mogą wyłudzić dane osobowe i jeszcze im za to zapłacimy

Do ZUS docierają niepokojące informacje. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami. Mogą wyłudzić dane osobowe, do tego wezmą za to pieniądze.

 

Na Dolnym Śląsku pojawiły się oferty przeliczenia emerytury. Jednorazowo pobierają 180 zł. ZUS ostrzega – oszuści nie są w stanie dobrze wyliczyć świadczeń. Takie kalkulacje są niemiarodajne, oszuści nie mają dostępu do konta ubezpieczonego. Co ważne, emeryturę mogą przeliczyć pracownicy ZUS i to zupełnie za darmo.

 

ZUS przypomina, że wyliczenia przygotowane przez takie osoby nie są dla zakładu wiążące. Pracownicy i tak na podstawie dokumentów ponownie sprawdzą wysokość świadczeń. Zakład przestrzega także, że takie działania mogą być próbą wyłudzenia danych osobowych.

 

Pracownicy ZUS nie telefonują, a tym bardziej nie odwiedzają emerytów w domach. Do takich sytuacji dochodzi jedynie, kiedy kontrolują wykorzystanie zwolnień lekarskich. Wszystkie podejrzane próby kontaktu w sprawie pobieranych świadczeń powinny być zgłaszane do zakładu lub na policję.

 

PRZECZYTAJ kiedy najlepiej złożyć wniosek o emeryturę, żeby nie stracić.

 

(kd)/rmf24/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...