Ma być o wiele prościej! Szykują się kolejne zmiany w kodeksie pracy. WIEMY co się zmieni

Zgodnie z zapowiedziami szykują się kolejne zmiany w kodeksie pracy. W marcu Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma projekt dwóch nowych kodeksów pracy.

 

Jak informuje “Rzeczpospolita” pierwszy z projektów będzie dotyczyć praw pracowników, drugi zaś uprawnień związków zawodowych.

 

Co się zmieni? Zgodnie z planami ma być o wiele prościej.

 

Zgodnie z nowymi zasadami pracodawca, zatrudniający do 10 osób, nie będzie musiał uzasadniać wypowiedzenia, jak to jest obecnie. W zamian za to będzie miał obowiązek wypłacić pracownikowi równowartość jednej pensji. W sytuacji, kiedy poda przyczynę zwolnienia i będzie jej pewny nie będzie musiał płacić.

 

Zmianie ma również ulec okres próbny w pracy. Według planów ma zostać wydłużony do 6 miesięcy. Jak podaje “Rz” mali przedsiębiorcy będą mieli mniej obowiązków biurokratycznych przy udzielaniu urlopu, planowaniu czasu pracy czy prowadzeniu akt osobowych pracowników.

 

Dziennik przypomina również, że nowe przepisy mają być również wymierzone w nadużywane obecnie umowy zlecenie. W ich miejsce pojawią się między innymi umowy na pracę sezonową i dorywczą.

 

Ciekawi jesteśmy jakie jeszcze rewelacje czekają nas w zmienionym kodeksie pracy. Z pewnością niebawem się o nich dowiemy.

(kd)/rp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...