Zapłacimy w całej Polsce! Rząd wprowadził już nowy podatek – OD DESZCZU. Kto może liczyć na zwolnienie z opłat?

Rząd nakłada na nas nowy podatek. Teraz będzie musiał zapłacić niemal każdy. Tym razem wprowadzili nowy podatek – od deszczu.

 

Podatek od deszczu będzie obowiązywał w każdej gminie. To efekt wprowadzonego w życie od 1 stycznia 2018 roku prawa wodnego. Kto musi zapłacić?

 

Przepis dotyczy wszystkich właścicieli nieruchomości o wielkości powierzchni powyżej 3500 m2. Obejmuje między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, magazyny, biurowce, ale też spółdzielnie mieszkaniowe. Jak zapowiada “Gazeta Wyborcza”:

 

“Podatek od deszczu zostanie naliczony właścicielom dużych budynków o powierzchni ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, którzy zabudowali swoją działkę w co najmniej 70 procentach, a w okolicy brakuje kanalizacji deszczowej.”

 

Przewidziane są także zwolnienia z płacenia nowego podatku. Ze względu na wymiar społeczny, z opłaty podatku od deszczu zwolnione są kościoły i związki wyznaniowe, a także zarządcy dróg publicznych.

 

Wysokość podatku od deszczu zależy od ustaleń burmistrza, wójta bądź prezydenta miasta. Dziennik wskazuje jednak, że nowy podatek średnio każdego Polaka ma wynieść około 15-2o zł.

 

(kd)/tvnbis/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...