Kiedy wziąć urlop? Wystarczy jedynie 11 DNI, aby cieszyć się aż 38 DNIAMI WOLNEGO w 2018 roku!

Zawsze warto wiedzieć jak zaplanować urlop, aby mieć jak najwięcej dni wolnego. Okazuje się że w 2018 roku wystarczy wziąć jedynie 11 dni urlopu, aby mieć aż 38 dni wolnych od pracy.

 

Najlepiej już na początku roku przemyśleć, jak to wszystko sobie rozplanować. Poniżej znajdziecie wskazówki, jak w 2018 roku zrobić sobie kilka długich weekendów.

 

MAJÓWKA 2018 – długi weekend

Pierwszy dłuższy weekend w tym roku to oczywiście majówka. Nieoczekiwanie rozpocznie się już… 28 kwietnia (w sobotę)! 1 maja wypada we wtorek, zaś 3 maja w czwartek. Trzy dni urlopu (30 kwietnia, 2 i 4 maja) wystarczą, by cieszyć się wolnym od 28 kwietnia aż do 7 maja.

 

BOŻE CIAŁO 2018 – długi weekend

Następny dłuższy weekend szykuje się na przełomie maja i czerwca. Ponieważ Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja (czwartek) wystarczy tylko jeden dzień urlopu (1 czerwca), aby odpoczywać aż cztery dni.

 

15 sierpnia 2018 – długi weekend

W tym roku 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego) wypada w samym środku tygodnia – w środę. Kolejne dwa dni urlopu (16 i 17 sierpnia) pozwolą odpocząć od środy aż do niedzieli.

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2018 – długi weekend

Ponieważ 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych wypada w czwartek, to 1 dzień wolnego (2 listopada) wydłuża nam weekend do czterech dni.

Niestety w listopadzie możemy liczyć jedynie na jeden długi weekend, 11 listopada w tym roku wypada w niedzielę.

 

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2018 – długi weekend

W ten sposób dotarliśmy do przyszłych świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne święta będziemy mogli zacząć obchodzić wraz z rozpoczęciem weekendu, czyli 22 grudnia. Pierwszy i drugi dzień świąt to wtorek i środa. Jeśli weźmiemy 4 dni urlopu (24, 27, 28 i 31 grudnia) łącznie z Nowym Rokiem będziemy mieć prawie 2 tygodnie odpoczynku.

 

Nie zapominajmy również o swoich prawach! Każdy pracownik, zatrudniony na umowę o pracę ma prawo odebrać sobie dzień wolny od pracy z okazji 6 stycznia (Święto Trzech Króli, które w tym roku przypada w sobotę!

 

Obliczenia są proste. Rzeczywiście wystarczy 11 dni urlopu, aby przez cały rok móc cieszyć się aż 38 dniami wolnego. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko zacząć planować urlop!

 

(kd)/bussinesinsider/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...