Wysyp mandatów za jazdę niewłaściwym pasem. Policjanci są nieugięci, kara jest ekstremalnie wysoka!

W ostatnim czasie zaobserwowano wysyp mandatów wśród kierowców za bardzo poważne przewinienie. Na polskich drogach kierowcy dostają coraz więcej mandatów za jazdę nieodpowiednim pasem ruchu.

 

“Dziennika Zachodni” alarmuje, że takich wykroczeń coraz częściej doszukują się nawet funkcjonariusze z nieoznakowanych radiowozów na trzypasmowych autostradach.

 

Kierowcy z całej Polski dostają mandaty i punkty karne za jazdę lewym pasem ruchu. Nieugięci policjanci stawiają mandaty za uporczywą jazdę niewłaściwym pasem. Serwis donosi, że szczególnie wielu ukaranych pochodzi z województwa śląskiego. Przytacza także relację jednego z czytelników:

 

“Dostałem 1 punkt karny i 50 zł kary za jazdę środkowym pasem na autostradzie A4, w okolicach Gliwic. Policjanci jechali za mną nowiutkim samochodem marki bmw, nieoznakowanym. Zamigali mi światłami i kazali zjechać. Nie interesowało ich, że moim zdaniem nie jechałem na tyle wolno, by poruszać się prawym pasem, ani na tyle szybko, by zjechać na lewy. Wydawało mi się, że jazda środkowym była w tym przypadku odpowiednia, ale oni byli nieubłagani.”

 

Dla jasności przypominamy, że zgodnie z przepisami jeżeli prawy pas ruchu jest wolny, należy jechać właśnie nim, tak by nie blokować ruchu innym pojazdom i nie stwarzać zagrożenia na drodze.

 

Lewy i środkowy pas powinien służyć w przypadkach kiedy chcemy skręcić, wyprzedzić inny pojazd lub ominąć jakąś przeszkodzę. W innych przypadkach kierowca powinien głównie trzymać się najbliżej prawej krawędzi jezdni.

 

Nieprawidłowe korzystanie z lewego bądź środkowego pasa może zostać zakwalifikowana jako “utrudnianie ruchu innym pojazdem i stwarzanie zagrożenia na drodze”. Grozi za to kara od 20 do 500 zł.

 

(kd)/radiozet,dziennikzachodni/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...