W tych branżach jest najwięcej wolnych miejsc pracy. Firmy tylko czekają na nowych pracowników

Główny Urząd Statystyczny przebadał ponad 754 tysiące przedsiębiorstw. Wyniki badań pokazały, że w trzecim kwartale powstało więcej miejsc pracy niż przed rokiem, więcej też wakatów czekało na pracowników i jednocześnie, w porównaniu do ubiegłego roku, zlikwidowano mniej miejsc pracy.

 

Na koniec trzeciego kwartały było aż 131,2 tys. miejsc pracy, czyli o 37,4 proc. więcej niż przed rokiem. Nieobsadzonych, nowo utworzonych stanowisk było 27,7 tys. Z badań wynika, że najbardziej brakuje pracowników w firmach prywatnych, zatrudniających do 49 pracowników.

 

Wśród branży, w których było najwięcej wolnych miejsc pracy znalazły się przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, handel i naprawa pojazdów. Według GUS w okresie od lipca do września pracodawcy najczęściej poszukiwali robotników przemysłowych, rzemieślników, specjalistów, oraz operatorów i monterów maszyn i urządzeń.

 

Z kolei najmniej wolnych miejsc pracy zgłaszano w branżach związanych z kulturą, rozrywką i rekreacją, a także z obsługą nieruchomości.

 

Jak wynika z badań zdecydowanie największą liczbą ofert pracy dysponowało województwo mazowieckie, a następnie województwo śląskie i wielkopolskie. Najskromniejsza oferta wolnych miejsc pracy wystąpiła w województwie podlaskim i opolskim.

 

Wygląda na to, że na polskim rynku pracy wcale się źle nie wiedzie. Warto obserwować branże, w których są największe szanse na zatrudnienie i w tym właśnie kierunku podążać.Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...