Trwają prace nad zaostrzeniem przepisów drogowych. Do tych zasad kierowcy będą musieli się podporządkować

policja kontrola,kierowca,prawo drogowe,prawo jazdy

Według policyjnych statystyk i analiz dotychczasowa zmiana przepisów przyniosła pozytywne skutki. Szykują się kolejne zaostrzenia przepisów drogowych?

 

Jak podaje “Dziennik Gzeta Prawna” według policyjnych statystyk w 2017 r. na polskich drogach zginęło 2810 osób. Dla porównania w 2007 r. ofiar śmiertelnych było prawie 5,8 tys. Według policji to zasługa między innymi zaostrzenia przepisów, które pozwalają odbierać prawo jazdy kierowcom rażąco naruszającym przepisy.

 

Policja zauważa, że od kiedy przepis wszedł w życie, od 2015 r., powoli spada liczba osób przekraczających prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Spada przede wszystkim liczba wypadków i ofiar śmiertelnych.

 

Jak mówi mł. insp. Mariusz Ciarka z KGP:

“W tak krótkim okresie obowiązywania nowych przepisów, to zauważalny spadek, pomimo zwiększonej liczby kontroli i policjantów pełniących służbę na drogach. Większość stosuje się do ograniczeń prędkości, co świadczy o tym, że przepis ten jest skuteczny.”

 

Politycy podjęli już działania nad kolejnym zaostrzeniem przepisów drogowych. Do jakich zasad kierowcy będą musieli się podporządkować?

 

Zajęto się między innymi ujednoliceniem limitu prędkości w terenie zabudowanym za dnia (obecnie 50 km/h) i nocą (obecnie 60 km/h). W myśl zmian jednolita prędkość obowiązywałaby o każdej porze. Mówi się także o zmianie dotyczącej obowiązkowego kasku dla dzieci jeżdżących na rowerach. A to dopiero początek.

 

Niektórzy politycy sugerują nawet kompleksową reformę prawa drogowego. Tego jednak na chwilę obecną rząd nie ma w planach.

 

(kd)/dgp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...