Czy ta decyzja została dobrze przemyślana? Pojawiły się poważne obawy o bezpieczeństwo królowej Elżbiety i rodziny królewskiej

krolowa elzbieta,wielka brytania,rodzina krolewska,plan lotow,niebezpieczenstwo

Pojawiły się poważne obawy o bezpieczeństwo królowej Elżbiety i rodziny królewskiej. The Royal Household podjął decyzję, która budzi wątpliwości. Czy aby na pewno została ona dobrze przemyślana?

 

Zgodnie z decyzją linie lotnicze będą znały trasy przelotów członków rodziny królewskiej co najmniej 48 godzin przed ich odbyciem. Po konsultacjach ze Scotland Yardem okazuje się, że teraz dwór obawia się o bezpieczeństwo członków rodziny królewskiej.

 

Decyzję o ujawnianiu szczegółów podróży członków rodziny królewskiej podjęto w obawie przed zderzeniem z dronem albo innym prywatnym samolotem na zatłoczonym niebie Wielkiej Brytanii.

 

Sprawę opisuje między innymi “The Telegraph”. Anthony Glees, szef Center for Security and Intelligence Studies Uniwersytetu Buckingham, określił tę decyzję jako niezrozumiałą:

 

“Ogłaszanie trasy królewskiego helikoptera wcale nie powstrzyma ludzi od latania w pobliżu. Wprost przeciwnie – może to tylko zachęcić turystów, różnych żartownisiów, a także terrorystów. Są sprawy, które powinny pozostać tajemnicą i królewskie loty bez wątpienia nimi są.”

 

Ministerstwo transportu twierdzi, że zagrożenie zderzenia z dronami przede wszystkim dotyczy helikopterów. Obawy spowodowane są gwałtownym wzrostem liczby dronów w Wielkiej Brytanii. Według danych brytyjskiego zarządu Airprox, w 2016 roku odnotowano 70 przypadków zakłóceń z udziałem dronów, to ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

 

Czy to są wystarczające argumenty, by ujawniać plany lotów rodziny królewskiej?

 

(kd)/onet/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...