Rażące różnice w wynagrodzeniach. Rządzący ustanowili nowe przestępstwo. ZOBACZ co wymyślili!

wynagrodzenia,prawo,przepisy,niesprawiedliwość

Dane i ogromne różnice w płatnościach nakłoniły rządzących do ustanowienia nowego przestępstwa. Opracowanie odpowiedniego rozwiązania systemowego ma rozwiązać dotychczasowe problemy.

 

Problem dotknął Islandię. Z danych Statistics Iceland wynika, że w 2016 roku w Islandii kobiety zarabiały średnio 16,1 proc. mniej niż mężczyźni pracujący na analogicznych stanowiskach. Tak wysoki wskaźnik niesprawiedliwości w wynagrodzeniach zbliżony jest do średniej w krajach Unii Europejskiej.

 

Takie dane zmobilizowały lokalny rząd do stworzenia nowego rozwiązania systemowego. Od początku tego roku Islandia jako pierwszy kraj na świecie ustanowiła nowy typ przestępstwa. Zaczęło obowiązywać prawo zobowiązujące firmy zatrudniające powyżej 25 osób do uzyskania specjalnego certyfikatu.

 

Certyfikat ten ma potwierdzać sprawiedliwą politykę płacową dla zatrudnionych kobiet i mężczyzn. Przedsiębiorcy, którzy nie uzyskają wymaganego dokumentu w świetle prawa dopuszczą się przestępstwa i narażą na kary finansowe.

 

W Polsce ta sytuacja wygląda nieco lepiej. Według danych nierówności płacowe kobiet i mężczyzn wynoszą niecałe 8 proc. Eksperci oceniają jednak, że być może w niedługim czasie także Unia Europejska wprowadzi odpowiednie regulacje, które będą wymagać od przedsiębiorców równych wynagrodzeń niezależnych od płci.

 

(kd)/fakt/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...