Przełomowe oświadczenie kuratorium. W TE DNI uczniowie nie będą dostawać do odrobienia zadań domowych?

Kuratorium oświaty wydało przełomowe oświadczenie. W określone dni uczniowie nie będą musieli już martwić się o zadania domowe?

 

Komunikat znalazł się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Czyżby uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego już wkrótce mieli lepiej?

 

Wicekurator Wojciech Cybulski w oświadczeniu zwraca uwagę na istotność zadawania prac domowych, które pomagają uczniom w utrwaleniu materiału z lekcji. Zauważa także, że nadmierne obciążanie uczniów zadaniami domowymi jest nieskuteczne i nieefektywne.

 

W związku z tym w oświadczeniu została wyraźnie zaznaczona potrzeba harmonii i odpowiedniego balansu między nauką a życiem rodzinnym. Z oświadczenia wynika również, że placówki oświaty proszone są o zmianę swojej polityki w zakresie zadawania prac domowych na okres weekendów oraz dni świątecznych.

 

“Wobec powyższego zwracam się do Państwa z prośbą o wdrożenie w szkołach nowych rozwiązań i podjęcie stosownych działań, które mogłyby zniwelować negatywne skutki nadmiernego obciążania uczniów pracami domowymi. Istotne jest zwrócenie uwagi na prawo dziecka do odpoczynku, szczególnie w dni wolne od zajęć lekcyjnych oraz odejście od przeważającej klasycznej formy zadawania prac domowych na rzecz ich indywidualizowania, odpowiednio do potrzeb i możliwości dzieci” – możemy przeczytać na stronie olsztyńskiego kuratorium.

 

Wicekurator Cybulski w komunikacie zwrócił również uwagę na problem zbyt ciężkich plecaków i tornistrów uczniów. Trzeba przyznać, że to niezwykle istotna kwestia. “Stwierdzić należy, że niejednokrotnie organizacja procesu dydaktycznego uniemożliwia dzieciom pozostawianie w szkole części przyborów i podręczników”.

 

Czy oświadczenie kuratorium wpłynie pozytywnie na przyszłość uczniów w warmińsko-mazurskich szkołach? Może podobne rozwiązania powinno się zaproponować na terenie całego kraju?

 

(kd)/ko.olsztyn/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...