ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będzie TRUDNIEJ, DŁUŻEJ i DROŻEJ!

egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy

Żeby zdać egzamin na prawo jazdy trzeba się trochę namęczyć i wydać sporo pieniędzy. Na początku musimy zapisać się na kurs, przebrnąć przez teoretyczne zajęcia, a następnie zdać egzamin wewnętrzny. Kiedy wreszcie wsiądziemy za kierownice “elki” i wyjeździmy wszystkie potrzebne godziny możemy podejść do egzaminów teoretycznego i praktycznego. Za wszystkie te etapy musimy oczywiście zapłacić, a wiele wskazuje na to, że koszty pójdą w górę.  

W “Rzeczypospolitej” czytamy, że minister infrastruktury przesłał do Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia, na mocy którego mają zostać wprowadzone dodatkowe kursy dokształcające początkujących kierowców.

W przeciągu 8 miesięcy od uzyskania prawa jazdy, wszyscy młodzi kierowcy będą musieli zaliczyć takie kursy. Na zajęciach będą poruszane tematy m.in. wypadków drogowych, psychologicznych aspektów jazdy, czy czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dwugodzinny, teoretyczny kurs ma kosztować 100 złotych i odbywać się będzie w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Ale to nie koniec. Drugim obowiązkowym szkoleniem będzie praktyczny kurs poświęcony zagrożeniom w ruchu drogowym. Cena zajęć, które odbywać się będą w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy wyniesie 200 złotych.

 

Źródło: RzeczpospolitaKolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...