To prawdziwa rewolucja. Z taką naklejką za szybą masz szansę na przywileje i niższe składki na ubezpieczenie

Ta mała naklejka według zapowiedzi jest mniejsza od opakowania Tic-taców. “Tak wygląda rewolucja w wykonaniu PZU” – zapewnia prezes Paweł Surówka prezentując małą biało-niebieską naklejką.

 

Kierowcy korzystający z polis AC od wiosny 2018 roku otrzymają ofertę dołączenia do usługi PZU GO. To urządzenie analizujące styl jazdy kierowcy.

 

Kostka, która otrzymają umieszczona pod szybą auta połączy się ze smartfonem, zmierzy prędkość i przeciążenia, a jeśli zdarzy się wypadek, natychmiast poinformuje o tym ubezpieczyciela. W razie braku odzewu ze strony kierowcy na miejsce zostanie wezwana pomoc.

 

Być może w przyszłości zachętą do skorzystania z oferty będzie również szansa na mniejszą składkę OC. Przez 3 lata naklejka (tzw. beacon) będzie analizowała sytuację, w jakiej przez ten czas będzie znajdować się samochód. System ma w przyszłości oceniać czy kierowca jeździ bezpiecznie.

 

“Beacon komunikuje się poprzez Bluetootha z aplikacją dostępną na Androida oraz iOS-a. Przekazuje ona do centrum alarmowego PZU informacje o potencjalnym niebezpieczeństwie, uzyskiwane są one z zestawu czujników znajdujących się w beaconie i smartfonie” – informuje Agnieszka Rosa z Grupy PZU.

 

To nie pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Całkiem niedawno z podobną inicjatywą wyszedł inny ubezpieczyciel. Wystarczyło korzystać z aplikacji Yanosik, jeździć bezpiecznie i po jakim czasie otrzymać ofertę tańszego ubezpieczenia Yu! Mało kto wie, że pod tą niepozorną nazwą krył się ubezpieczyciel ERGO Hestia.

 

Myślicie, że kierowcy skuszą się na ofertę PZU i dadzą się kontrolować 24h/7 za pomocą jednej naklejki?

 

(kd)/wp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...