Na polsko-ukraińskiej granicy zrobiło się gorąco. Straż Graniczna zaleca omijanie tego przejścia granicznego

straż graniczna,przejście graniczne,granica,ukraina,polska

Na granicy polsko-ukraińskiej doszło do nieprzyjemnych sytuacji. Mieszkańcy z rejonów Ukrainy graniczących z Polską zablokowali dojazd do dwóch przejść granicznych.

 

Według zapowiedzi protest miał potrwać cały dzień. Ukraińcy zablokowali dwa przejścia graniczne obwodzie lwowskim, Szeginie-Medyka oraz Rawa Ruska-Hrebenne. Akcja zaczęła się już o godz. 10 rano.

 

Media na zachodniej Ukrainie informowały, że uczestnicy chodząc po pasach na trasach dojazdowych do przejść granicznych przepuszczali po jednym samochodzie co 15 minut.

 

Protestujący nie są zadowoli z zaostrzonych od nowego roku regulacji celnych na Ukrainie. Od 1 stycznia wprowadzono nowe przepisy dotyczące przewożeniu towarów przez granicę.

 

Zgodnie z nowymi zasadami z Polski można przewieźć towary o wartości do 500 euro i o wadze do 50 kilogramów, trzeba przy tym spełnić pewne warunki. Osoba przewożąca towary powinna znajdować się za granicą ponad dobę i przekraczać granicę nie częściej niż raz w ciągu 72 godzin.

 

Takie rozwiązanie najbardziej uderza w mieszkańców przygranicznych ukraińskich miejscowości. To właśnie oni utrzymują się z przewozu tańszych towarów z Polski na Ukrainę.

 

(kd)/rmf24/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...