Od początku lutego rewolucyjna zmiana! Zmieni się sposób płacenia za policyjne mandaty

Do policji wkracza jeszcze większa dawka nowoczesności. Od 1 lutego zmieni się sposób płacenia za mandaty. Kierowcy będą mieli możliwość skorzystania z nowego sposobu płatności.

 

Od początku lutego policjanci będą wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki temu za mandat będzie można zapłacić na miejscu kartą płatniczą lub za pomocą telefonu – Blikiem.

 

W takie urządzenia już na początku roku jako pierwsza została wyposażona opolska drogówka. Teraz na terenie całego kraju policja zostanie bezpłatnie wyposażona w tego typu urządzenia. W pierwszym etapie będzie to 2000 terminali płatniczych.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu policja liczy na szybszą i skuteczniejszą ściągalność mandatów. To również spore ułatwienie dla osób, które na co dzień nie mieszkają w Polsce i nie zawsze posiadają przy sobie pieniędzy w polskiej walucie.

 

Ukarany kierowca może, ale nie musi skorzystać z nowej formy płatności. Policjanci będą informować, że istnieje taka możliwość. Nie jest to jednak obowiązek. Dotychczasowe sposoby opłacania mandatów nadal będą uznawane.

 

(kd)/businessinsider,tvp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...