NOWOCZESNE rozwiązanie w kościele i wygoda dla wiernych. Teraz już nie będzie wymówki, żeby nie rzucić na tacę

Okazuje się, że kościół otwiera się na nowoczesność i nowe technologie. Rozwiązanie może nie wszystkich zadowolić. Zawsze to jednak jakiś pomysł.

 

Na niesamowite rozwiązanie zdecydował się jeden z francuskich kościołów. Wierni w paryskiej świątyni Saint Francois de Molitor mogli przekazać ofiarę na tacę za pomocą bezgotówkowej technologii.

 

Wystarczyło na ekranie wybrać odpowiednią kwotę (2, 3, 5 albo 10 euro), a następnie przyłożyć kartę lub telefon. Wygląda to mniej więcej tak, jak podczas zakupów.

 

Kościół nie zapomniał również o tradycjonalistach. “Elektroniczna taca” umieszczona była w wiklinowym koszyku. Tak więc nadal mogli wrzucać zwykłe pieniądze. Na pierwszy rzut oka wygląda to po staremu. Tyle, że jest nowocześniej i wygodniej.

 

Korzystanie z nowych technologii już nikogo nie dziwi. Dlaczego kościół miałby odstawać od reszty? Ciekawi jesteśmy jak takie rozwiązanie sprawdziłoby się w polskim kościele. Bylibyście za?

 

Dès dimanche, les paroissiens de l’église Saint-François de Molitor à Paris (XVIe) pourront s’acquitter de leur offrande avec leur carte bancaire.

Publié par Le Parisien sur mercredi 17 Janvier 2018

 

(kd)/wp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...