Mleko dla dzieci skażone Sarmonellą. Minimum 12 milionów produktów trafiło aż do ponad 80 krajów. WIEMY jak rozpoznać skażone produkty

Informacje o mleku skażonym Sarmonellą wciąż są aktualizowane. Producent przyznaje, że produkt wycofywany jest już z rynku w 83 krajach.

 

Afera ze skażonym bakteria mlekiem rozpoczęła się jeszcze w minionym roku. Nie zapowiadało się wtedy, że będzie to problem na tak wielką skalę. Chodzi o produkt francuskiego producenta Lactalis. Skażone mleko trafiło do 83 krajów na całym świecie. Nie jest jednak jeszcze znana pełna lista rynków.

 

Wiadomo, że chodzi o rynki europejskie, azjatyckie, australijski, afrykańskie oraz amerykańskie. W dalszym ciągu nie wiadomo czy produkty trafiły również do Polski. W grudniowym komunikacie była mowa o kilkunastu państwach unijnych. Niewykluczone więc, że nasz kraj może znaleźć się na kolejnej liście.

 

Jak rozpoznać skażone produkty?

Dla wszystkich, którzy chcą się przekonać czy nie mają na półkach skażonego produktu została uruchomiona strona internetowa. Konsumenci Lactalis mogą wejść na francuskojęzyczną stronę, na której opublikowano dokładną liczbę skażonych produktów. Nawet bez znajomości języka można bez problemy porównać nazwy produktów, z tymi z domowych półek. Wystarczy KLIKNĄĆ W TEN LINK.

 

Prezes Lactalis, Emmanuel Besnier, w rozmowie z mediami przyznał, że do skażenia Salmonellą doszło najprawdopodobniej w zakładzie Celia w Craon w północno-zachodniej Francji. Do czasu zakończenia prowadzonego śledztwa żaden produkt z tej fabryki nie może trafić na rynek. Wycofanie nawet 12 mln opakowań mleka dla dzieci z rynku jest dopiero początkiem.

 

(kd)/wp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...