Ministerstwo Energii zapowiada poważne zmiany. W tych godzinach ceny za energię będą aż dwa razy niższe!

To nie żarty. W projekcie rozporządzenia Ministerstwa Energii znalazła się propozycja obniżenia stawek za energię w określonych godzinach. Projekt trafił do konsultacji społecznych.

 

W ten sposób chcą zachęcić Polaków do korzystania z energii elektrycznej, a co za tym idzie rozwiązać wciąż narastający w dużych miastach problem ze smogiem. Według ustaleń ceny za prąd miałyby być o połowę mniejsze od godziny 23 do 7 rano. Jak zapowiada Ministerstwo na tych zmianach skorzystaliby głównie ci, którzy swoje domy ogrzewają energią elektryczną.

 

W uzasadnieniu projektu rozporządzenia znalazł się zapis, który mówi:

“Zmiany regulacji w tym zakresie mają zachęcić do instalacji pieców elektrycznych lub pomp ciepła na terenach, gdzie brak jest możliwości podłączenia do scentralizowanych systemów ciepłowniczych lub sieci gazowych.”

 

Serwis tvn24bis.pl z kolei podaje, że nowe taryfy mają również zachęcać do zakupu samochodów elektrycznych i tańszego ładowania ich w nocy.

 

Warto zaznaczyć, że ci, którzy wybiorą nową taryfę będą musieli się liczyć z opłatą za aktywację takiej usługi. Jak wynika z ustaleń nie będzie natomiast konieczna zmiana taryf z jednostrefowej na strefową.Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...