Ministerstwo alarmuje! Zebrane dane są niepokojące, około 1,5 miliona Polaków będzie miało z tego powodu poważne problemy

Choć ministerstwo i media nagłośniają sprawę Polacy dalej są nieugięci. Najnowsze dane dotyczące dowodów osobistych są niepokojące. Około 1,5 mln naszych rodaków będzie miało poważne kłopoty.

 

Jak wynika z danych przedstawionych przez Ministerstwo Cyfryzacji prawie milion Polaków ma nieważny dowód osobisty. Kolejne pół miliona osób wcale go nie posiada.

 

Dokładnie wyliczając zdecydowana większość stanowią osoby,których dowody zostały unieważnione lub upłynęła data ich ważności, to 966 tysięcy Polaków. Kolejna grupa, 543 tysiące osób, w ogóle nie posiada dowodu, mimo, że są już pełnoletni i powinni go mieć. Łącznie ten problem dotyczy 1 miliona 509 tysięcy pełnoletnich osób w Polsce.

 

Bez dokumentu nie załatwią żadnej sprawy w urzędzie, banku, a także nie mogą podróżować po krajach Unii Europejskiej – to jedno. Dodatkowo muszą jednak liczyć się również, że za jego brak grozi wysoka grzywna. Posiadanie ważnego dowodu osobistego to obowiązek, za jego brak grozi grzywna wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

 

Aby wyrobić dowód należy złożyć odpowiedni wniosek w dowolnym urzędzie miasta kub gminy. Można także wypełnić formularz przez internet na stronie epuap.gov.pl.

 

(kd)/tvnbis/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...