Lekarz polskiego pochodzenia ma w Stanach poważne kłopoty. Już niedługo może być deportowany do Polski, wszystko przez(…)

Ta historia niezrozumiała jest dla rodziny i znajomych mężczyzny. Amerykańskie biuro ds. imigrantów zatrzymało lekarza polskiego pochodzenia. Ku zaskoczeniu wszystkich może zostać deportowany do Polski.

 

Doktor Łukasz R. Niec mieszka w USA niemal od zawsze. W 1979 roku, w wieku 5. lat uciekł z rodzicami i siostrą z Polski. Co ważne ma on zieloną kartę i przebywa na terenie Stanów Zjednoczonych zupełnie legalnie. 44-latek pracuje w Kalamazoo w Michigan i ma opinię znakomitego internisty.

 

To się jednak wkrótce może skończyć. Agenci biura ds. imigrantów zatrzymali go w miniony wtorek w jego własnym domu i aresztowali. Powodem zatrzymania mają być wykroczenia, których się dopuścił będąc jeszcze nastolatkiem.

 

Chodzi o zniszczenie mienia o wartości mniejszej niż sto dolarów oraz ukrycie skradzionych towarów. Jednak zgodnie z nowymi przepisami w stosunku do imigrantów obowiązującymi w USA może to być podstawą do jego deportacji.

 

Rodzina obawia się, że mężczyzna zostanie teraz odesłany do Polski. Jego siostra, Iwona Niec-Villaire jest w rozpaczy, przyznaje, że mężczyzna “nie mówi nawet po polsku, nikogo tam nie zna, byłby kompletnie zagubiony”.

 

W obronie lekarza staje nie tylko najbliższa rodzina, ale także jego współpracownicy. “To dokładnie taki obcokrajowiec, na jakich powinno zależeć naszemu krajowi” – twierdzi jeden z lekarzy.

 

Jak donosi telewizja CNN próba skontaktowania się z biurem ds. imigrantów się nie powiodła. Z powodu zawieszenia rządu federalnego biuro było nieczynne.

 

 

(kd)/cnn,rmf24/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...