Kolejne opłaty wprowadzono w restauracjach i barach. To nie koniec problemów z OPŁATĄ RECYKLINGOWĄ! Kara jest wysoka, nawet 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Problemów i rewelacji dotyczących wprowadzenia opłaty recyklingowej nie ma końca. Co chwila mowa o kolejnych sensacyjnych doniesieniach.

 

Najpierw okazało się, że opłata za torebkę foliową nie wyniesie zgodnie z zapowiedziami 20 gr, a jednak 25 gr, po doliczeniu do niej VAT.

 

Teraz dowiadujemy się, że opłata recyklingowa nie dotyczy jedynie sklepów. Stosować się do przepisów muszą także bary i restauracje. Opłatę za torebkę foliową muszą doliczać punkty, które na przykład oferują dania na wynos.

 

“Dziennik Gazeta Prawna” wskazuje zapis w ustawie o “jednostce handlu detalicznego”, która dotyczy także punktów gastronomicznych. Taką opłatę, ku zdziwieniu klientów, pobiera między innymi KCF. Sieć dolicza do rachunku za każdą foliówkę 30 gr.

 

Okazuje się jednak, że wielu właścicieli takich punktów nie wie o swoim nowym obowiązku. Sprawa jest poważna, ponieważ za brak opłaty grożą wysokie kary, od 500 do 20 tys. zł. Przestrzeganiem opłat zajmuje się inspekcja sanitarna.

 

Pojawiły się rewelacje na temat omijania przepisów przez sieci handlowe. Mimo, że pobierają opłaty od klientów pieniądze nie trafiają do państwa. SPRAWDŹ DLACZEGO!

 

Niedawno TUTAJ pisaliśmy także, że problemy z opłatą recyklingową mają właściciele piekarni i cukierni.

 

Przepisy sprawiają tak wiele kontrowersji, że Ministerstwo Środowiska co jakiś czas musi wydawać komunikaty tłumaczących jak należy naliczać opłatę recyklingową.

 

(kd)/skutecznyadwokat,wp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...