Kolejny ATAK na Facebooku. Nie KLIKAJCIE w takie wiadomości, możecie stracić KONTO, a nawet PIENIĄDZE!

Do Polaków za pomocą Facebooka znów rozsyłane są złośliwe wiadomości. Serwis niebezpiecznik.pl ostrzega – Możecie stracić konto albo pieniądze.

 

To nie są żarty. Portal poinformował o doniesieniach użytkowników na temat wiadomości rozsyłanych przez Facebooka i Messengera. Z resztą dowodów nie trzeba szukać daleko, sami otrzymaliśmy takie wiadomości.

 

Użytkownicy dostają wiadomość od znajomego, którego konto zostało zhackowane. Jak wygląda złośliwa wiadomość? Typów wiadomości i formy linka jest kilka. Zmieniając treść wiadomości oszuści liczą, że ominą facebookowe filtry antyspamowe. Oto przykładowe wiadomości:

 

 

Ostatecznie chodzi o to, aby użytkownik podał swoje dane do logowania lub swój numer telefonu. Eksperci ostrzegają: “Jeśli przepisze PIN z otrzymanego SMS-a, to zapisze się na płatną usługę SMS Premium.”

 

Na szczęście jeżeli jedynie otrzymaliśmy wiadomość, nie klikaliśmy w linka, a jednocześnie nie podawaliśmy swoich danych ani numeru telefonu, możemy być w pełni spokojni. Serwis jednak nalega:

 

“Ale zanim odetchniesz z ulgą, daj znać znajomemu z Facebooka, który podesłał Ci taką wiadomość, że ktoś włamał mu się na konto. Zhackowanego znajomego poinformuj o tym telefonicznie — jeśli zrobisz to przez FB/Messengera, to istnieje ryzyko, że włamywacz to zauważy i skasuje Twoje ostrzeżenie i Twój znajomy dalej niczego nieświadomy będzie spamował resztę przyjaciół.”

 

Jeśli jednak daliśmy się oszukać, powinniśmy kliknąć na Facebooku w zakładkę “hacked” i postępować zgodnie z instrukcją. Jeszcze więcej informacji znajdziecie na niebezpiecznik.pl.

 

(kd)/rmf24,niebezpiecznik/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...