Kluczowe zmiany dla kierowców! Policja nie będzie już sumować punktów karnych. Jednorazowo będzie mogła ukarać maksymalnie 10 punktami karnymi

Mimo wszystko, to dobre informacje dla kierowców. Szykują się kluczowe zmiany dotyczące punktów karnych. Już niedługo policja nie będzie ich już sumować podczas kontroli.

 

Jak wskazuje “Rzeczpospolita”, według najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji każdego dnia co najmniej sześciu kierowców traci swoje prawo jazdy w wyniku przekroczenia limitu punktów karnych.

 

W związku ze zbliżającymi się zmianami trudniej będzie ten limit przekroczyć. Od 1 czerwca policjanci podczas jednej kontroli będą mogli za jednym razem ukarać kierowcę maksymalnie 10 punktami karnymi. Zniknie więc problem sumowania punktów karnych za podobne wykroczenia.

 

Gazeta wyjaśnia i pokazuje to na przykładzie. Jeżeli za kierowca będzie jechać nieoznakowany radiowóz i nagrywać jazdę z niedozwoloną prędkością na dłuższym odcinku z różnymi ograniczeniami, to ów kierowca dostanie jedynie punkty za a największe przekroczenie prędkości.

 

Część specjalistów ostrzega, że w związku z nowymi przepisami drastycznie może zwiększyć się liczba piratów drogowych na drodze. Andrzej Łukasik z Polskiego Towarzystwa Kierowców uważa jednak inaczej:

 

“Każdy kierowca powinien jeździć zgodnie z przepisami. Po to się ich uczy i zdają egzamin. Jeśli tego nie robią, niech będą karani, nawet surowo. Policja może zabrać prawo jazdy na drodze w przypadku jazdy zagrażającej życiu i nie musi mieć do tego kompletu punktów karnych.”

 

Więcej znajdziecie we wtorkowym wydaniu “Rzeczpospolitej”.

(kd)/businessinsider,rp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...