“Jedno piwo” będzie go naprawdę dużo kosztować. Za 2 złote może trafić na… 15 lat do więzienia

Z pozoru błahe 2 złote stało się powodem wielu problemów. W sprawie musiała interweniować policja, a mężczyzna może teraz trafić na jakiś czas za kratki.

 

Awantura zaczęła się przed jednym ze sklepów w Bytowie. Jak relacjonują śledczy, 32-letni Mariusz L. najpierw groził swojej ofierze, że ją zabije, zaczął ją szarpać, a następnie żądać od niej pieniędzy na alkohol.

 

W konsekwencji zastraszona ofiara została zmuszona do zakupu jednego piwa, które kosztowało dwa złote. Niedługo po tym mężczyzna został zatrzymany przez policję. Usłyszał już zarzut wymuszenia rozbójniczego. Zatrzymany przyznał się do winy, a najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, gdzie będzie czekał na proces. Jak mówi Paweł Wnuk, rzecznik słupskiej Prokuratury Okręgowej:

 

“Za te wymuszone dwa złote Mariuszowi L. grozi teraz nawet do 15 lat więzienia. Przy tego typu przestępstwach nie ma znaczenia, że jest to tak mała kwota. Oczywiście decyduje tutaj sąd.”

 

Na pewno nie pomoże mu fakt, że był już wcześniej wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Dlatego tym razem “jedno piwo” będzie go słono kosztować. Przed sądem będzie odpowiadał w warunkach recydywy, co oznacza, że jego wyrok będzie wyższy.

 

(kd)/onet/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...