Jeden prosty gest pozwoli na skorzystanie z ulgi podatkowej. W taki sposób możemy zmniejszyć swój PIT

Jest sposób na skorzystanie z ulgi podatkowej. Przy okazji można również komuś pomóc. Każda strona będzie z takiego rozwiązania zadowolona.

 

Okazuje się, że osoba, która wesprze potrzebujących jednocześnie skorzysta z ulgi podatkowej. Darowizny przekazane na organizację prowadzącą działalność pożytku publicznego można odliczyć od dochodu.

 

Uwaga, warto to zrobić do końca grudnia. Jeśli wsparcie zostanie udzielone w grudniu, ulga zostanie wykazana w zeznaniu za 2017 rok. To właśnie dzięki takiemu gestowi zapłacimy niższy podatek.

 

Skorzystać z takiego odliczenia jest bardzo łatwo. Wystarczy przekazać pieniądze lub rzeczy danej organizacji. Konieczne, aby była to fundacja lub stowarzyszenie prowadząca działalność pożytku publicznego. Taka darowizna pomniejsza dochód wykazywany w rocznym rozliczeniu.

 

Ulga ta ma jednak limity. Osoby fizyczne mogą odliczyć darowizny tylko do wysokości 6 proc. dochodu. Ulga zostaje wykazana w zeznaniu rocznym. Wypełniając formularz PIT/O (załącznik do zeznania rocznego), należy wpisać dane obdarowanej organizacji (nazwę i adres).

 

(kd)/rp/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...