Za jazdę po pijaku musi zapłacić mandat w wysokości ponad 100 tysięcy złotych. Skąd się wzięła taka kwota?

Mimo, że po przeliczeniu na złotówki mandat wydaje się rekordowo wysoki, dla tej studentki znaczy niewiele. W Polsce taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia.

 

22-latka została ukarana przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Studentka otrzymała mandat w wysokości 250 tys. koron, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 100 tys. zł. Skąd taka kwota?

 

Sprawa dotyczy Kathariny G. Andresen. 22-latka została okrzyknięta najbogatszą kobietą w Norwegii. Jej majątek Forbes oszacował na 1,23 miliarda dolarów. W 2007 roku ojciec Andresen przekazał jej 42 proc. udziałów w należącej do rodziny firmie inwestycyjnej. To właśnie w ten sposób córka stała się najbogatszą kobietą w Norwegii.

 

Co to ma wspólnego z wysokością mandatu? W Norwegii kary finansowe za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu naliczane są proporcjonalnie do dochodu winowajcy. Media podają, że kobieta mogła otrzymać jeszcze większy mandat. Grzywna mogłaby wynieść nawet do 40 milionów norweskich koron. Stałoby się tak w przypadku, gdyby określono jej wysokość na podstawie aktywów miliarderki. Odstąpiono jednak od tego, ponieważ te aktywa “nie przyniosły jeszcze żadnych dywidend”, a studentka nie ma stałego źródła dochodu.

 

Dodatkową karą dla miliarderki jest 13-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

U nas taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Wyobrażacie sobie taką sytuację w Polsce? Mandaty za prowadzenie pod wpływem alkoholu proporcjonalne do dochodu kierowcy? To dopiero pomysł!Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...