Gruntowne zmiany w rentach. Ma być prościej i taniej! Sporo na tym zaoszczędzimy. Wiemy co się zmieni w polskim systemie

Specjalny zespół pracuje nad poważnymi zamianami w systemie. Zapowiadają się gruntowne zmiany w rentach. Ma być prościej i taniej. Co zmieni się w przepisach?

 

Na czele zespołu stoi prezes ZUS, Gertruda Uścińska. Jak donoszą media założenia do projektu ustawy są już gotowe, uzyskały nawet poparcie rządu byłej premier Beaty Szydło. Czy nowy premier poprze zmiany?

 

“Fakt” podaje, że ma zmienić się system orzecznictwa. Być może to koniec stawiania się przed wieloma komisjami w celu uzyskania renty. Jak czytamy w dzienniku, 100 różnych uprawnień i świadczeń wydawanych jest przez 5 różnych instytucji. Oprócz ZUS są to MON, MSWiA, powiatowe i wojewódzkie zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności.

 

Na chwilę obecną decyzja wydawana przez jeden organ nie jest wiążąca dla innego. Dlatego też, aby uzyskać prawo świadczenia, przyszły rencista musi stawić się zwykle przed kilkoma różnymi komisjami.

 

To wkrótce może się zmienić. Orzeczenia o niepełnosprawności, niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji, miałaby wydawać tylko jedna instytucja. Na razie nie wiadomo czy orzecznictwem zajmie się ZUS czy specjalnie powołana do tego komisja.

 

Taka zmiana byłaby szansą na uproszczenie systemu. Można liczyć również na oszczędności z rzędu milionów złotych. Przy okazji prywatnie sporo na tym zaoszczędzimy, przede wszystkim czasu.

 

(kd)/money/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...