Dane z aplikacji pogrążyły gwałciciela i mordercę na dobre. “Chodzenie po schodach” zgubiło oskarżonego

Kiedy śledztwo utknęło w martwym punkcie niemal wszyscy stracili nadzieję, na rozwiązanie sprawy. Sąd zdecydował się jednak na jeszcze jedną próbę.

 

Śledztwo utknęło z powodu braku monitoringu ma miejscu zdarzenia. W związku z tym nie było możliwości sprawdzenia czy mężczyzna był na brzegu rzeki i w jakim czasie.

 

Szansą na pogrążenie oskarżonego miała stać się aplikacja fitness na iPhone’a. To właśnie w taki sposób niemiecki sąd chciał sprawdzić co podejrzany o gwałt i morderstwo mężczyzna robił w kluczowych dla sprawy chwilach.

 

Mężczyzna odmówił zbadania swojego telefonu. Specjaliści zdołali jednak odblokować smartfona i przyjrzeli się dokładnie danym zapisanym w aplikacji Health. Okazało się, że w kluczowych dla sprawy momentach program zarejestrował aktywność zaklasyfikowaną jako “chodzenie po schodach”.

 

Były to dokładnie te chwile, kiedy morderca przeciągnął ciało kobiety do rzeki, a następnie wrócił na górę. Dokonano eksperymentu, odtworzono takie same aktywności i to był strzał w dziesiątkę. Aplikacja zinterpretowała je w identyczny sposób. To właśnie dane z aplikacji pogrążyły gwałciciela i mordercę na dobre.

 

(kd)/radiozet/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...