Celnicy dobrze wyczuli sytuację udaremniając niecodzienny przemyt.Kontrola przyniosła oczekiwane skutki. W skrzyniach ukryte były(…)

Celnicy udaremnili niecodzienny przemyt. Dobrze wyczuli sytuację, szczegółowa kontrola przyniosła oczekiwane skutki.

 

Celnicy na granicy w Gubinku (woj. lubuskie) udaremnili przemyt. Samochód jechał z Niemiec do Polski. Podczas kontroli okazało się, że dokumenty nie zgadzają się z przewożoną zawartością. Pod kartonami z przyprawami i wietnamskimi butami znajdowały się ekskluzywne towary.

 

Według dokumentów ładunek nadany z Francji do Polski zawierał pięć palet z przyprawami spożywczymi i 23 palety butów w kartonach. Takie nietypowe zestawienie towarów zainteresowało celników. Po odsunięciu kartonów okazało się, że w samochodzie przewożone są drewnie skrzynki z francuskimi napisami.

 

Znajdowały się w nich butelki bardzo drogich francuskich win. Wśród nich były m.in. burgundy Joseph Drouhin rocznik 2009 i 2010, Pavillon Blanc 2009, Chateau Cos d’Estournel 1982 oraz półtoralitrowe (tzw. magnum) butelki Chateau d’Yquem 2011 z Francji, uznawanego za najlepsze słodkie białe wino świata.

 

Z ustaleń Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że pod wskazanym na dokumentach adresem nie mieści się żadna firma. Być może miały one trafić do prywatnej kolekcji.

 

Oprócz ekskluzywnych win w samochodzie wykryto także wiele ponad tysiąc sztuk markowej odzieży. Obecnie trwa postępowanie, którego celem jest ustalenie, czy odzież jest oryginalna, skąd pochodzi i do kogo miała trafić.

 

(kd)/fakt,KAS/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...