Blokowanie linii alarmowej jest surowo karane. Taką karę może dostać każdy z nas. ZOBACZ co zrobił ten mężczyzna i co mu grozi

telefon,linia alarmowa,blokowanie,kara,przestępstwo

Blokowanie linii alarmowej jest surowo karane. Taką karę może dostać każdy, kto bez uzasadnionej przyczyny blokuje linię alarmową. Ukarany mężczyzna poniesie karę.

 

50-letni mieszkaniec gminy Miedziana Góra koło Kielc będzie miał spore kłopoty. Mężczyzna przez kilka dni blokował linię alarmową 997. Podczas dzwonienia opowiadał dowcipy lub śpiewał dowcipy. Co grozi za blokowanie linii alarmowej?

 

Teraz mężczyźnie nie będzie do śmiechu, na poważnie zajmie się nim sąd. Od jakiegoś czasu blokowanie numerów alarmowych wiąże się z odpowiedzialnością prawną. 50-latek złamał zasady i przez kilka dni notorycznie dzwonił do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

Jak informuje sierż. Marzena Tkacz z biura prasowego świętokrzyskiej policji:

“Nie zgłaszał on żadnych interwencji, a jedynie blokował linię alarmową. Mieszkaniec powiatu w trakcie połączeń próbował opowiadać dowcipy w różnych językach albo śpiewać piosenki.”

 

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami kodeksu wykroczeń mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, nawet 1,5 tys. zł.

 

(kd)/onet/Kolejna szansa na dodatkowe 500 zł! Nowy progra...
Nowe korzyści dla rozliczających PIT! Możesz wy...
Wszystko o 300+! Komu się należy? Jak i gdzie z...
DRAMATYCZNY APEL ZBIGNIEWA STONOGI: “Pomó...
Robisz prawo jazdy? UWAŻAJ, możesz zostać UKARANY!
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
WAŻNE ZMIANY dla rodziców! Od teraz będzie jesz...
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW dla NOWYCH KIEROWCÓW! Będ...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
JUŻ NIE ZABIORĄ CI PRAWA JAZDY! Andrzej Duda po...