Znana aktorka przyznaje, że była molestowana

Jak informuje serwis plejada.pl do tego, że była molestowana przyznała się znana, polska aktorka. Julia Kamińska, bo o niej mowa  przyłączyła się do akcji #MeToo, nawołującej kobiety, aby przyznały się do tego, że doświadczyły w swoim życiu molestowania seksualnego.

 

Aktorka w rozmowie z Plejadą wyznała, że:

 

-Przyłączyłam się do akcji #metoo, ponieważ, jak wiele innych kobiet, doświadczyłam molestowania. Molestowanie od czasu do czasu staje się przedmiotem debaty publicznej najczęściej przy okazji skandali takich jak ostatni z Harveyem Weinsteinem w roli głównej. Kiedy temat staje się nośny, dziennikarze zaczynają zadawać pytania i uzyskują szokujące odpowiedzi. Zauważam, że wtedy opinia publiczna zawsze na nowo wydaje się zszokowana skalą zjawiska. To mnie dziwi. Molestowanie w żaden sposób nie jest przecież tematem nowym. Zjawisko jest tak powszechne, że każda dziewczyna, z którą rozmawiałam na ten temat, miała tego typu doświadczenia, oczywiście w różnej skali – od zaczepek słownych po gwałt.

 

Jak dodaje:

 

Cieszę się zawsze, kiedy temat jest poruszany, dzięki temu wzrasta w społeczeństwie świadomość, jak bardzo powszechny jest ten problem. Kobiety czasem wstydzą się mówić o swoich doświadczeniach, ponieważ często czują się winne. To funkcjonuje niestety nawet w sferze językowej. Pytanie, na które w tej chwili odpowiadam, brzmiało: dlaczego się przyznałam?. Ja nie mam się do czego przyznawać. Ja nie zrobiłam nic złego. Mówię otwarcie: tak, ja też doświadczyłam molestowania. Dlatego przyłączam się do akcji i zachęcam wszystkie osoby, które mają za sobą tego typu doświadczenia, żeby zrobiły to samo.

Niewyobrażalna ZBRODNIA: 19-latek zaatakował by...
Kolejne rewelacje na temat ZAKAZU HANDLU w nied...
Kierowca wiózł skradziony sprzęt na kradzionej ...
Sprzedawali lek na przerwanie ciąży. Policjanci...
Ważna zmiana! Teraz będzie łatwiej uzyskać zado...
Funkcjonariusze zabrali na lekcję psa policyjne...
DODA została zatrzymana przez prokuraturę! Chod...
zdjęcie poglądowe /instagram/
Policja APELUJE szczególnie do młodych osób: OS...