Przełomowe oświadczenie kuratorium. W TE DNI uczniowie nie będą dostawać do odrobienia zadań domowych?

Kuratorium oświaty wydało przełomowe oświadczenie. W określone dni uczniowie nie będą musieli już martwić się o zadania domowe?

 

Komunikat znalazł się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Czyżby uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego już wkrótce mieli lepiej?

 

Wicekurator Wojciech Cybulski w oświadczeniu zwraca uwagę na istotność zadawania prac domowych, które pomagają uczniom w utrwaleniu materiału z lekcji. Zauważa także, że nadmierne obciążanie uczniów zadaniami domowymi jest nieskuteczne i nieefektywne.

 

W związku z tym w oświadczeniu została wyraźnie zaznaczona potrzeba harmonii i odpowiedniego balansu między nauką a życiem rodzinnym. Z oświadczenia wynika również, że placówki oświaty proszone są o zmianę swojej polityki w zakresie zadawania prac domowych na okres weekendów oraz dni świątecznych.

 

“Wobec powyższego zwracam się do Państwa z prośbą o wdrożenie w szkołach nowych rozwiązań i podjęcie stosownych działań, które mogłyby zniwelować negatywne skutki nadmiernego obciążania uczniów pracami domowymi. Istotne jest zwrócenie uwagi na prawo dziecka do odpoczynku, szczególnie w dni wolne od zajęć lekcyjnych oraz odejście od przeważającej klasycznej formy zadawania prac domowych na rzecz ich indywidualizowania, odpowiednio do potrzeb i możliwości dzieci” – możemy przeczytać na stronie olsztyńskiego kuratorium.

 

Wicekurator Cybulski w komunikacie zwrócił również uwagę na problem zbyt ciężkich plecaków i tornistrów uczniów. Trzeba przyznać, że to niezwykle istotna kwestia. “Stwierdzić należy, że niejednokrotnie organizacja procesu dydaktycznego uniemożliwia dzieciom pozostawianie w szkole części przyborów i podręczników”.

 

Czy oświadczenie kuratorium wpłynie pozytywnie na przyszłość uczniów w warmińsko-mazurskich szkołach? Może podobne rozwiązania powinno się zaproponować na terenie całego kraju?

 

(kd)/ko.olsztyn/Ważna zmiana w usługach Poczty Polskiej. Firmy ...
poczta polska,sms,powiadomienie,telefon do kuriera,
Co grozi za “szeryfowanie” na drodz...
szeryf,przepisy drogowe,policja,kara,mandat
Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Umowy, war...
praca,pracownik,pracodawca,umowa o prace,kodeks pracy
NAGŁY ZWROT akcji w sprawie nowych kierowców! P...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
W głowie się nie mieści z czym ludzie potrafią ...
numer alarmowy,112,centrum powiadamiania ratunkowego,ratunek,pomoc,
Jechali pod prąd, stracili panowanie nad kierow...
olsztyn,policja,wypadek,pijany,kierowca
Właśnie dlatego nie powinniśmy wyprzedzać prawy...
wyprzedzanie,prawym pasem,manewr,wypadek,kolizja,samochód
Znamy wysokość waloryzacji emerytur i rent w 20...
emerytura,waloryzacja,renta,emeryci,rencisci,wskaznik waloryzaci