adwokat,komornik,radca prawny,notariusz

Dziś jest Niedziela 2 sierpnia 2015 r.
Szukaj
Skuteczny Adwokat       Lista prawników       Adwokat       Sławomir Gierada
Dołącz do nas: 
 
 • Polskie prawo blokuje rozwój firm

  Polskie prawo blokuje rozwój firm

  W Polsce biznes nadal napotyka na bariery, które ograniczają jego rozwój. W najgorszej sytuacji są małe firmy, które potrzebują odpowiednich środków na start. Bez zmian w prawie biurokracja w Polsce będzie negatywnie wpływać na całą gospodarkę.

 • Dobre przepisy antymobbingowe?

  Dobre przepisy antymobbingowe?

   Wprowadzone w Polsce przepisy mające przeciwdziałać mobbingowi w pracy są dobre i nie ma potrzeby ich zmieniać – ocenia resort pracy i zapowiada promowanie dobrych praktyk wśród pracodawców. 

 • Zaostrzą przepisy o monitorowaniu sieci?

  Zaostrzą przepisy o monitorowaniu sieci?

  Utrzymująca się napięta sytuacja międzynarodowa może doprowadzić do zaostrzenia przepisów dotyczących śledzenia aktywności internautów przez służby państwowe. 

 • 18 kwietnia Dniem Bezpłatnych Porad Prawnych

  18 kwietnia Dniem Bezpłatnych Porad Prawnych

  IX Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich odbędzie się 18 kwietnia br. i obejmie swym zasięgiem całą Polskę.

 • Przestępstwa karuzelowe

  Przestępstwa karuzelowe

  Skala wyłudzeń – dzięki wprowadzonym w ostatnim czasie rozwiązaniom – jest mniejsza niż w ubiegłym roku, jednak wciąż jest to poważny problem.

 • Czy zakaz konkurencji dopuszczalny jest przy umowie cywilnoprawnej?

  Czy zakaz konkurencji dopuszczalny jest przy umowie cywilnoprawnej?

  ZDANIEM PRAWNIKA: Magdalena Nawrocka z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy: Chcąc zabezpieczyć swoje interesy firmy coraz częściej zawierają umowy o zakazie konkurencji. Zakaz konkurencji jest instytucją znaną na gruncie prawa pracy. W art. 1011 i 1012 kodeksu pracy przewidziano bowiem możliwość zawarcia umowy o zakazie konkurencji.


 • ADWOKAT
 • Sławomir Gierada

  ADWOKAT

  Kancelaria adwokacka

  ul.Bohaterów Warszawy 6/11
  25-394 Kielce (Świętokrzyskie)
  Telefon: 41 344 22 74 41
  Telefon komórkowy: 509 616 081
  Fax: 41 367 97 54
  Strona www:  gierada.pl
  Zakres usług:  

  prawo cywilne prawo gospodarcze prawo karne

  Gierada Sławomir
  Oceny Użytkowników
  Średnia ocen: 6.28
  Ilość ocen: 36
 • LOKALIZACJA

Jeżeli nie zgadzasz się z komentarzem wyślij zgłoszenie wypełniając formularz znajdujący się tutaj

Wystaw ocenę i dodaj komentarz

Zgłoś błąd na stronie profilu

Jeżeli nie zgadzasz się z komentarzem wyślij zgłoszenie wypełniając formularz znajdujący się tutaj

 • Komentarze (36)
 • Anna Gawron
  Znakomity prawnik. Dziękuję bardzo !!!
  Data dodania: 2015-01-09
  Ocena: 7/7
 • Kowal G.
  Moim zdaniem najlepszy prawnik w Kielcach. Wiedza i duże doświadczenie w sądzie to jego podstawowe atuty.
  Data dodania: 2014-07-26
  Ocena: 7/7
 • Kasia
  Myślałam, że sobie sama poradzę w sprawie o podział majątku z byłym mężem i po wyroku w Sądzie Rejonowym miałam zapłacić byłemu 2.000 zł, byłam zrozpaczona poszłam do mecenasa Sławomira Gierady, napisał apelację, sprawa się odbyła w Sądzie Okręgowym i teraz zamiast zapłacić te 2.000 zł to mój były ma mi oddać 80.000 zł !!!! To jest adwokat !!!!
  Data dodania: 2014-03-23
  Ocena: 7/7
 • Katarzyna
  Podzielam w pełni zamieszczone tutaj pozytywne opinie, a trafiłam do niego tylko na ich podstawie. Konkretny, rzeczowy i szczery, nie obiecuje, nie czaruje, ale działa i to wyjątkowo skutecznie. Na sprawie współczułam - na szczęście dzięki Panu mecenasowi - już swojemu byłemu mężowi jak go w tak elegancki sposób po prostu zniszczył. Dziękuję.
  Data dodania: 2013-09-02
  Ocena: 7/7
 • Mantra
  Adwokat od wyjątkowo trudnych spraw - gorąco polecam.
  Data dodania: 2013-07-17
  Ocena: 7/7
 • mordimer

  Tak się zastanawiam nad rzetelnością tych wpisów... kancelaria tak mało prowadzi spraw, że z 2012 roku tylko trzy wpisy a z bieżącego jeden... a może przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w czym innym - moja osobista ocena tego pana a zwłaszcza jego zasad zawodowych jest absolutnie negatywna aż do wypowiedzenia pełnomocnictwa włącznie... PR to nie wszystko. Zdecydowanie nie polecam!


  Data dodania: 2013-06-25
  Ocena: 1/7
 • Mady
  Zdecydowanie najlepszy specjalista w Kielcach, jeśli chodzi o prawo gospodarcze. Nikt nie ma takiej wiedzy, ani praktyki, co on. Ponadto Mec.Gierada to człowiek, z którym się dobrze rozmawia i widać, że do klienta podchodzi indywidualnie i z szacunkiem. Polecam!
  Data dodania: 2013-05-15
  Ocena: 7/7
 • Monika
  Wyjątkowej klasy specjalista, mnie prowadził sprawę o rozwód i opiekę nad dzieckiem - rezultat mam i jedno i drugie i jestem szczęśliwa, że miałam go przy sobie na sali rozpraw. Ostatnio czytałam w Gazecie Wyborczej o wygranym przez niego odszkodowaniu za błąd w leczeniu - gratulacje.
  Data dodania: 2012-10-31
  Ocena: 7/7
 • tamar
  Wiedza i doświadczenie - cechują go przymioty potrzebne i wymagane w tym zawodzie. Dobrze ocenia sytuację i potrafi wykorzystać przepisy w obronie klienta.
  Data dodania: 2012-07-06
  Ocena: 6/7
 • Subaria

  Skuteczny w sprawach karnych, Nazwisko robi sporo w prokuraturze która przy sprawach w których pokazuje się mec. Sławomir Gierada sobie od jakiegoś czasu odpuszcza zapęd i traci wene twórczą do kreacji dalszej zarzutów i oskarżania. Po prostu Pogromca Prokuratorów. Robi to z klasą bo go lubią i szanują.


  Data dodania: 2012-02-03
  Ocena: 7/7
 • Bogdan P
  Prawnik roku, gratulacje, wreszcie jest miejsce gdzie można oceniać prawdziwych fachowców, takich właśnie jak Pan, Panie Mecenasie.Dziękuję za pomoc w mojej sprawie, nic Pan nie obiecał, a wynik był lepszy niż oczekiwałem. Bogdan P.
  Data dodania: 2011-08-10
  Ocena: 0/7
 • Janusz1975
  Rewelacyjny adwokat, prowadził moją sprawę karną - za głupotę, którą zrobiłem kilka lat temu, przyznałem się przed Sądem, a wyrok - UNIEWINNIENIE, jak on to zrobił nie wiem, nie znam się na prawie, ale jak mi to później tłumaczył okazało się, że to co zrobiłem, a to o co byłem oskarżony to dwa różne przestępstwa i Sąd mnie uniewinnił. Przemowa na koniec sprawy Pana mecenasa - liga mistrzów !!!
  Data dodania: 2011-05-28
  Ocena: 7/7
 • Hamid
  Jestem pod wielkim wrażeniem - pan Mecenas ma ogromne umiejętności i nie wiem, jak to nazwać, chyba po prostu talent. Na sali sądowej czuje się jak ryba w wodzie - stąd tyle wygranych spraw.
  Data dodania: 2011-02-07
  Ocena: 7/7
 • WW
  Cechy dobrego prawnika: instykt, inteligencja,logika i wiedza.
  Data dodania: 2010-12-20
  Ocena: 7/7
 • Juna
  Jestem baaardzo wdzięczna panu Mecenasowi, wybronił kogoś z mojej rodziny, a groziły mu naprawdę duże kłopoty. Oby więcej było takich prawników - zaangażowanych, solidnych i traktujących klienta jak człowieka.
  Data dodania: 2010-12-14
  Ocena: 7/7
 • Mark21
  Prawdziwy magik zawodu, trzy pytania do swiadka, jeden wniosek i cały akt oskarżenia do kosza, a od ewentualnego wyroku zależała cała moja praca. Jak do niego trafiłem przez znajomych, tylko jego polecali i dzięki im za to.
  Data dodania: 2010-12-12
  Ocena: 7/7
 • Jurek1955
  Od paru lat korzystam z usług adwokatów i do tej pory z żadnego nie byłem tak zadowolony jak z mec. Sławomira Gierady. Pełen profesionalizm, wysoka kultura osobista i duża wiedza prawnicza !
  Data dodania: 2010-12-12
  Ocena: 7/7
 • Zibi
  Rewelacyjny prawnik, mnie prowadził dwie sprawy - ostatnią o wypadek samochodowy i zostałem uniewinniony. Naprawdę godny polecenia !
  Data dodania: 2010-12-07
  Ocena: 7/7
 • 1421
  Bardzo dobry adwokat, nic nie obiecuje, ale robi wszystko co możliwe w sprawie, bardzo wygadany nie daje się zaskoczyć przeciwnikowi. Ja jak będę miał jeszcze coś wspólnego z sądem to idę tylko do niego. Widać że inni podchodzą do niego z szacunkiem. Polecam.
  Data dodania: 2010-12-05
  Ocena: 7/7
 • czesiek
  Szanowny Panie Sławomirze, czasami wręcz się Panem straszy, ale tak poważnie to nie jest Pan cudotwórcą. Nawet te "szczere" i "spontaniczne" wpisy ujawniają Pańskie ułomności. Tak też jako częsty Pana oponent daję wyłącznie "trójkę", gdyż coś Pan jednak potrafi.
  Data dodania: 2010-11-06
  Ocena: 3/7
 • darek
  Bardzo skuteczny a przy tym posiadający wyjątkową cechę życzliwy dla ludzi. Prowadził moją sprawę która zakończyła się pełnym sukcesem. Kompetentny, zawsze przygotowany do sprawy. Po prostu godny polecenia.
  Data dodania: 2010-11-04
  Ocena: 7/7
 • Policjant
  Bardzo poważany w prokuraturach i uważany za przeciwnika strzelającego celne gole, pojawienie się Sławomira Gierady w sprawie powoduje poważne rozważenie decyzji czy kreować zarzut czy sobie odpuścić i umorzyć sprawę. Koledzy zaufanym znajomym polecają tylko adwokata Gieradę.
  Data dodania: 2010-11-01
  Ocena: 7/7
 • Kryczko
  Panu Mecenasowi można zaufać. Od początku czułam, że jestem w dobrych rękach i nie zawiodłam się - sprawa skończyła się sukcesem i mogę w końcu spać spokojnie.
  Data dodania: 2010-10-28
  Ocena: 7/7
 • 508121311
  Dziękuję Panie mecenasie, chociaż tak spróbuję odwdzięczyć się za Pana pomoc, chodzi o tą sprawę moich siostrzenic i PZU. Raz jeszcze dziękuję i polecam Pana wszystkim. Mirosław G.
  Data dodania: 2010-10-27
  Ocena: 7/7
 • Monika1974
  W pełni potwierdzam opinię mojej poprzedniczki, mnie też pomógł z byłym tzw. małżonkiem. Ten ....... był pewien, że firma jest jego i tylko jego, chodził chwalił się, że zostawił mnie z niczym, a teraz okazało się, że musi mi zapłacić dużą kasę. Dziękuję Panie Mecenasie.
  Data dodania: 2010-10-07
  Ocena: 7/7
 • 19082010
  Polecam tego prawnika wszystkim, w szczególności tym, którzy dzielą się majątkiem po rozwodzie. Mnie taką właśnie sprawę prowadził i jestem wyjątkowo zadowolona z jego pracy. Powiem tylko tyle, że chciałam 400.000 zł od byłego, a wywalczyłam dzięki Panu Sławomirowi 700.000 zł. Myślę, że to mówi wszystko. Dziękuję Panu bardzo !!!
  Data dodania: 2010-10-01
  Ocena: 7/7
 • 991199
  Miły i wyjątkowo kompetentny adwokat, chciałam żeby prowadził moją sprawę, a on po wysłuchaniu mnie oświadczył, że nie ma konieczności żebym była reprezentowana i że to będzie tylko strata pieniędzy, bo wg. niego sprawa powinna być wygrana. Tak też się stało, a zapłaciłam jedynie za poradę, ciekawe który inny adwokat tak by zrobił.
  Data dodania: 2010-09-06
  Ocena: 7/7
 • Grzegorz
  Bardzo dobry fachowiec, mogę go polecić z czystym sumieniem wszystkim. Mnie prowadził dwie sprawy karne jedną o wypadek drogowy - skutek uniewinnienie, a drugą wytoczoną przez byłą żonę - jeszcze trwa. Bardzo bystry i szybko reaguje na to co się dzieje na sali sądowej, a w przypadku sprawy z moją byłą to się liczy najbardziej, piętnuje każde jej kłamstwo.
  Data dodania: 2010-03-05
  Ocena: 7/7
 • Anna.
  konkretny, zdolny i bystry na rozprawach. Przy nim jako swoim pełnomocniku czułam się bezpieczna pomimo tego, iż stroną przeciwną był mój nieobliczalny były małżonek z agresywnym pełnomocnikiem. Pan mecenas wykorzystując wszelkie swoje atuty zniszczył przeciwników a mają sprawę poprowadził z wynikiem wyjątkowo mnie zadawalającym. Każdemu życze takiego pełnomocnika , ale pozwolę sobie również dla każdej życzyć takiego mężczyzny.
  Data dodania: 2010-02-21
  Ocena: 7/7
 • Karol
  Wyjątkowy człowiek i bardzo dobry prawnik. Gorąco polecam wszystkim.
  Data dodania: 2010-02-18
  Ocena: 7/7
 • Lucyna. K
  Potwierdzam jest bardzo dobry. Finał mojej sprawy prowadzonej przez mecenasa Sławomira Gierade jest wyjątkowo zadowalający.
  Data dodania: 2010-02-15
  Ocena: 0/7
 • Monika Z.
  Super człowiek, mnie na razie udziela tylko porad, ale wszystko co mówi się sprawdza. Jak nie może odebrać telefonu to zawsze oddzwania !!! co w przypadku innych prawników, a miałam do czynienia z wieloma było niemożliwe. Daję ocenę 6 bo nie mogę powiedzieć żeby był tani, ale na pewno wart zainwestowanych pieniędzy.
  Data dodania: 2010-02-11
  Ocena: 6/7
 • Marek
  Podjął się sprawy mojego ojca o odszkodowanie za błąd medyczny, a jak już ją przyjął to zaraz zainteresowały się sprawą gazety i TVN. Przypadek chyba nie !!! Moi znajomi mówią, że jest bardzo skuteczny.
  Data dodania: 2010-02-11
  Ocena: 7/7
 • Dagmara
  Bardzo kompetentny i wyjątkowo skuteczny, mnie prowadził sprawę gospodarczą o duuuuże pieniądze - wygrał. Polecam baaaardzo !
  Data dodania: 2010-02-10
  Ocena: 7/7
 • Tomasz
  Mojej firmie budowlanej prowadził sprawę gospodarczą o ponad 2 mln zł, przeciwko spółce notowanej na giełdzie. Wygraliśmy w całości, a przeciwko nam z Warszawy przyjeżdżało na sprawę trzech adwokatów i nic nie mogli zrobić. Bardzo dobry prawnik.
  Data dodania: 2010-02-10
  Ocena: 7/7
 • Teresa
  Wybronił mojego syna od dużego więzienia za wypadek samochodowy, jest super !!!
  Data dodania: 2010-02-09
  Ocena: 7/7
Informujemy, że serwis 'SkutecznyAdwokat.pl' ma charakter poglądowy i informacyjny. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za komentarze, oceny użytkowników serwisu. Opinie dodane w serwisie są własnością ich autorów. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Znajdź i oceń

Wybierz kategorię

ADWOKAT
 
RADCA PRAWNY
NOTARIUSZ
 
KOMORNIK
DORADCY
 
RZECZNICY
 
opinie o adwokatach opinie o notariuszach oceń prawnika adwokaci notariusze radcy prawni komornicy
 
 • Polskie prawo blokuje rozwój firm

  Polskie prawo blokuje rozwój firm

  W Polsce biznes nadal napotyka na bariery, które ograniczają jego rozwój. W najgorszej sytuacji są małe firmy, które potrzebują odpowiednich środków na start. Bez zmian w prawie biurokracja w Polsce będzie negatywnie wpływać na całą gospodarkę.

 • Dobre przepisy antymobbingowe?

  Dobre przepisy antymobbingowe?

   Wprowadzone w Polsce przepisy mające przeciwdziałać mobbingowi w pracy są dobre i nie ma potrzeby ich zmieniać – ocenia resort pracy i zapowiada promowanie dobrych praktyk wśród pracodawców. 

 • Zaostrzą przepisy o monitorowaniu sieci?

  Zaostrzą przepisy o monitorowaniu sieci?

  Utrzymująca się napięta sytuacja międzynarodowa może doprowadzić do zaostrzenia przepisów dotyczących śledzenia aktywności internautów przez służby państwowe. 

 • 18 kwietnia Dniem Bezpłatnych Porad Prawnych

  18 kwietnia Dniem Bezpłatnych Porad Prawnych

  IX Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich odbędzie się 18 kwietnia br. i obejmie swym zasięgiem całą Polskę.

 • Przestępstwa karuzelowe

  Przestępstwa karuzelowe

  Skala wyłudzeń – dzięki wprowadzonym w ostatnim czasie rozwiązaniom – jest mniejsza niż w ubiegłym roku, jednak wciąż jest to poważny problem.

 • Czy zakaz konkurencji dopuszczalny jest przy umowie cywilnoprawnej?

  Czy zakaz konkurencji dopuszczalny jest przy umowie cywilnoprawnej?

  ZDANIEM PRAWNIKA: Magdalena Nawrocka z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy: Chcąc zabezpieczyć swoje interesy firmy coraz częściej zawierają umowy o zakazie konkurencji. Zakaz konkurencji jest instytucją znaną na gruncie prawa pracy. W art. 1011 i 1012 kodeksu pracy przewidziano bowiem możliwość zawarcia umowy o zakazie konkurencji.


 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Wypowiedzenie bezterminowej umowy świadczenia usług lub umowy współpracy

  Wypowiedzenie bezterminowej umowy świadczenia usług lub umowy współpracy

  Mateusz Dąbroś, autor bloga Umowny.pl , pisze: Praktycznie każdy przedsiębiorca przynajmniej raz spotkał się z umową o świadczenie usług, która została zawarta na czas nieokreślony. Prowadzący działalność handlową często są także stroną tzw. umów o stałej współpracy, które w wielu przypadkach są zawierane na czas nieokreślony. Czy to oznacza, że przedsiębiorca jest „niewolnikiem” takiej umowy do czasu, aż druga strona zgodzi się na zwolnienie go ze zobowiązania? Co należy zrobić w sytuacji, kiedy dany podmiot nie chce już być stroną zawartej umowy, a w jej treści nie przewidziano sposobu wypowiedzenia?

 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Projekt budowlany – czy notariusz ma prawo badać jego treść i zgodność z przepisami prawa?

  Projekt budowlany – czy notariusz ma prawo badać jego treść i zgodność z przepisami prawa?

  Adw. Anna Wieczorek, autorka bloga deweloperski.com , pisze: Jeden z notariuszy, u którego miało dojść do zawarcia umowy deweloperskiej, odmówił dokonania tej czynności twierdząc, iż projekt budowlany jest niezgodny z przepisami rozporządzenia, które określa jego szczegółowy zakres i formę. Chodzi tutaj o rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 z późn. zmianami). Czy notariusz rzeczywiście miał podstawę do odmowy dokonania czynności polegającej na sporządzeniu aktu notarialnego dokumentującego zawarcie przez strony umowy deweloperskiej z uwagi na fakt, iż w jego ocenie projekt budowlany jest niezgodny z prawem?

 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Z intercyzą czy bez?

  Z intercyzą czy bez?

  Adw. Katarzyna Stabińska, autorka bloga "Spółki z górnej półki", pisze: Panuje przekonanie, że kiedy prowadzi się biznes, obowiązkowo trzeba podpisać intercyzę. Ten pogląd nadaje się do quizu „prawda czy mit?” A prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, na jakim etapie związku podejmujemy decyzję, jaki jest charakter działalności i związane z nią ryzyko, jak duży jest nasz majątek. Dzisiaj krótko na temat tego, że wspólność majątkowa nie zawsze jest taka zła.

 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Terroryzm w Tunezji – jakie prawa mają klienci biura podróży?

  Terroryzm w Tunezji – jakie prawa mają klienci biura podróży?

  Mateusz Dąbroś, autor bloga umowny.pl , pisze: W ostatnim czasie w polskich mediach stale przewija się temat zamachów terrorystycznych w Tunezji, w którym to kraju zasłużony urlop spędza wiele polskich rodzin. Dyskusja koncentruje się także wokół tego, czy biuro podróży w sytuacji znacznego prawdopodobieństwa wystąpienia zamachów terrorystycznych może odwołać planowaną wycieczkę. Jakie mogą być w takiej sytuacji roszczenia klientów wobec biura? Czy turyści sami mogą zrezygnować z wycieczki uznając, że nie wyrażają woli na wyjazd do niebezpiecznego miejsca? W niniejszym artykule postaram się udzielić pokrótce odpowiedzi na wymienione pytania.

 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Wykładnia niejednoznacznej treści umowy – jak to robić?

  Wykładnia niejednoznacznej treści umowy – jak to robić?

  Mateusz Dąbroś, autor bloga umowny.pl, pisze:  „(…) za każdym razem podejrzewam, że zgoda jest najgorszym ze złudzeń” – słowa argentyńskiego pisarza, Julio Cortázara, niezwykle celnie oddają to, co często zdarza się przy interpretacji postanowień umowy handlowej. Praktyka wielokrotnie potwierdza, że na etapie zawierania umowy stronom może się tylko wydawać, iż rozumieją dokładnie tak samo wszystkie jej postanowienia. Ten złudny stan zazwyczaj trwa do chwili powstania sporu co do wykładni postanowień umownych, który często kończy się w sądzie.

 • Zdaniem Prawnika

  Kiedy zamawiający może ponownie wezwać wykonawcę do złożenia wyjaśnień?

  Kiedy zamawiający może ponownie wezwać wykonawcę do złożenia wyjaśnień?

  Justyna Kyć z Kancelarii  Ślązak Zapór i Wspólnicy:  Wystosowując do wykonawcy wezwanie przed wyborem najkorzystniejszej oferty należy pamiętać o tym, że do składania wyjaśnień (zarówno w trybie art. 87 ust. 1 p.z.p., jak i art. 26 ust. 1 p.z.p.) zamawiający może wzywać wielokrotnie, natomiast do uzupełnienia dokumentów (w trybie art. 26 ust. 3 p.z.p.) tylko raz. Dla niektórych zamawiających zaskoczeniem jest to, że o wyjaśnienie treści oferty mogą zwracać się do wykonawców tyle razy, ile uznają za konieczne.

 • Zdaniem Prawnika

  Niedobrana para – czyli o problemie reprezentacji łącznej jednego prokurenta
  z członkiem zarządu.

  Niedobrana para – czyli o problemie reprezentacji łącznej jednego prokurenta <br>z członkiem zarządu.

  Adw. Katarzyna Stabińska:  30 stycznia Sąd Najwyższy wydał uchwałę, w której stwierdził, że niedopuszczalny jest wpis do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym jednego prokurenta z zastrzeżeniem, że może on działać tylko łącznie z członkiem zarządu. Jakie konsekwencje rodzi to orzeczenie i co w praktyce oznacza to dla zarządów firm?

 • Zdaniem Prawnika

  Czy zamawiający musi dokonać odbioru dzieła, które ma wady?

  Czy zamawiający musi dokonać odbioru dzieła, które ma wady?

  Mateusz Dąbroś z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy:  Przyjmijmy, że wykonawca dzieła wykonał je wadliwie – urządzenie ma wady fizyczne, które zostały dostrzeżone przez zamawiającego jeszcze przed odbiorem dzieła. Wykonawca jednak domaga się od zamawiającego, aby dzieło odebrał. Co w takiej sytuacji powinien zrobić zamawiający? Czy może odmówić odbioru dzieła? Czy też powinien je odebrać, a następnie dochodzić od wykonawcy roszczeń z tytułu rękojmi za wady? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od konkretnej sytuacji i charakteru wady.


 • ZAIKS – meloman u fryzjera

    W wielu punktach handlowych i usługowych gra muzyka. Czy właściciele sklepów, salonów, fryzjerskich kosmetycznych czy pubów muszą  ponosić opłaty na rzecz autorów...

 • Z serem za kratki

    Sprzedaż oscypków bez certyfikatu może grozić nawet więzieniem.
 • Zobacz starsze
Przegląd mediów
Przegląd mediów

 • Polska będzie cyfrowa?

    Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podczas briefingu prasowego dnia 26 maja przedstawiło Program Operacyjny Polska Cyfrowa (PO PC).

 • Reklamacja bez paragonu – możliwa czy nie?

  W interesie sprzedawców jest unikanie uwzględniania reklamacji. Z tego względu informują klientów, że reklamacje mogą być rozpatrzone tylko w sytuacji posiadania paragonu. Prawo jednak stanowi inaczej....

 • Zmiany na drogach – pierwsze podsumowania

    W niespełna dwa tygodnie od obowiązywania nowych przepisów, widać pierwsze efekty zaostrzenia prawa.

 • Bez wolnych mediów Polska nie rozkwitnie gospodarczo

  Rozwój gospodarczy Polski hamuje brak w pełni wolnych mediów – ocenia Matthew Tyrmand, amerykański ekonomista i syn Leopolda Tyrmanda. Według niego polscy dziennikarze rzadko podejmują kontrowersyjne...

 • Szykują się fuzje i przejęcia na dużą skalę

   Sukcesy w eksporcie na zagraniczne rynki skłaniają polskich przedsiębiorców do myślenia o fuzjach i przejęciach. Sprzyjają temu również warunki gospodarcze, czyli przedłużające się problemy...

 • Prywatne inicjatywy szansą dla górnictwa

   Dalsze utrzymywanie rządowego parasola nad polskim górnictwem źle się skończy dla branży – uważa przewodniczący rady nadzorczej Impexmetalu Arkadiusz Krężel. 

 • Do sądu za remont

  Bałagan na klatce schodowej i nadmierny hałas – to najczęstsze uciążliwości remontu mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy nie są jednak bezbronni. Gdy bezpośrednia rozmowa z właścicielem lokalu...

 • Polskie prawo blokuje rozwój firm

  W Polsce biznes nadal napotyka na bariery, które ograniczają jego rozwój. W najgorszej sytuacji są małe firmy, które potrzebują odpowiednich środków na start. Bez zmian w prawie biurokracja w...

 • System podatkowy skrytykowany przez przedsiębiorców

   Dwie trzecie przedsiębiorców nisko ocenia jakość przepisów podatkowych, a 86 proc. przyznaje, że zmieniają się one zbyt często – wynika z badań firmy Podatkowiec. Choć system podatkowy wielu...

 • Firma z Łodzi sfałszowała opinię bankową?

  System rowerów miejskich w Łodzi nie ruszy – jak wcześniej zapowiadano – 1 maja br. W przetargu na system rowerów miejskich wystartowały dwie firmy – oferta Nextbike została jednak...

 • Będą obniżki cen energii

  Na początku maja wchodzi w życie nowa ustawa o odnawialnych źródłach energii. Pozwoli ona firmom z tego sektora na rozpoczęcie dużych inwestycji. 

 • Zmiany w przepisach o badaniach lekarskich pracowników

    1 kwietnia zmieniły się zasady wstępnych badań lekarskich. Pracodawcy nie muszą wysyłać na nie nowych pracowników, którzy dostarczą ważne orzeczenie lekarskie z poprzedniego miejsca...
 • Zobacz starsze
Przegląd mediów
Dodaj adwokata

Najciekawsze Opinie


111

Artykuły Specjalne


Wybrane z forum
All rights reserved 2012 SkutecznyAdwokat.pl