Mleko dla dzieci skażone Sarmonellą. Minimum 12 milionów produktów trafiło aż do ponad 80 krajów. WIEMY jak rozpoznać skażone produkty

Informacje o mleku skażonym Sarmonellą wciąż są aktualizowane. Producent przyznaje, że produkt wycofywany jest już z rynku w 83 krajach.

 

Afera ze skażonym bakteria mlekiem rozpoczęła się jeszcze w minionym roku. Nie zapowiadało się wtedy, że będzie to problem na tak wielką skalę. Chodzi o produkt francuskiego producenta Lactalis. Skażone mleko trafiło do 83 krajów na całym świecie. Nie jest jednak jeszcze znana pełna lista rynków.

 

Wiadomo, że chodzi o rynki europejskie, azjatyckie, australijski, afrykańskie oraz amerykańskie. W dalszym ciągu nie wiadomo czy produkty trafiły również do Polski. W grudniowym komunikacie była mowa o kilkunastu państwach unijnych. Niewykluczone więc, że nasz kraj może znaleźć się na kolejnej liście.

 

Jak rozpoznać skażone produkty?

Dla wszystkich, którzy chcą się przekonać czy nie mają na półkach skażonego produktu została uruchomiona strona internetowa. Konsumenci Lactalis mogą wejść na francuskojęzyczną stronę, na której opublikowano dokładną liczbę skażonych produktów. Nawet bez znajomości języka można bez problemy porównać nazwy produktów, z tymi z domowych półek. Wystarczy KLIKNĄĆ W TEN LINK.

 

Prezes Lactalis, Emmanuel Besnier, w rozmowie z mediami przyznał, że do skażenia Salmonellą doszło najprawdopodobniej w zakładzie Celia w Craon w północno-zachodniej Francji. Do czasu zakończenia prowadzonego śledztwa żaden produkt z tej fabryki nie może trafić na rynek. Wycofanie nawet 12 mln opakowań mleka dla dzieci z rynku jest dopiero początkiem.

 

(kd)/wp/Ważna zmiana w usługach Poczty Polskiej. Firmy ...
poczta polska,sms,powiadomienie,telefon do kuriera,
Co grozi za “szeryfowanie” na drodz...
szeryf,przepisy drogowe,policja,kara,mandat
Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Umowy, war...
praca,pracownik,pracodawca,umowa o prace,kodeks pracy
NAGŁY ZWROT akcji w sprawie nowych kierowców! P...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
W głowie się nie mieści z czym ludzie potrafią ...
numer alarmowy,112,centrum powiadamiania ratunkowego,ratunek,pomoc,
Jechali pod prąd, stracili panowanie nad kierow...
olsztyn,policja,wypadek,pijany,kierowca
Właśnie dlatego nie powinniśmy wyprzedzać prawy...
wyprzedzanie,prawym pasem,manewr,wypadek,kolizja,samochód
Znamy wysokość waloryzacji emerytur i rent w 20...
emerytura,waloryzacja,renta,emeryci,rencisci,wskaznik waloryzaci