Kolejny ATAK na Facebooku. Nie KLIKAJCIE w takie wiadomości, możecie stracić KONTO, a nawet PIENIĄDZE!

Do Polaków za pomocą Facebooka znów rozsyłane są złośliwe wiadomości. Serwis niebezpiecznik.pl ostrzega – Możecie stracić konto albo pieniądze.

 

To nie są żarty. Portal poinformował o doniesieniach użytkowników na temat wiadomości rozsyłanych przez Facebooka i Messengera. Z resztą dowodów nie trzeba szukać daleko, sami otrzymaliśmy takie wiadomości.

 

Użytkownicy dostają wiadomość od znajomego, którego konto zostało zhackowane. Jak wygląda złośliwa wiadomość? Typów wiadomości i formy linka jest kilka. Zmieniając treść wiadomości oszuści liczą, że ominą facebookowe filtry antyspamowe. Oto przykładowe wiadomości:

 

 

Ostatecznie chodzi o to, aby użytkownik podał swoje dane do logowania lub swój numer telefonu. Eksperci ostrzegają: “Jeśli przepisze PIN z otrzymanego SMS-a, to zapisze się na płatną usługę SMS Premium.”

 

Na szczęście jeżeli jedynie otrzymaliśmy wiadomość, nie klikaliśmy w linka, a jednocześnie nie podawaliśmy swoich danych ani numeru telefonu, możemy być w pełni spokojni. Serwis jednak nalega:

 

“Ale zanim odetchniesz z ulgą, daj znać znajomemu z Facebooka, który podesłał Ci taką wiadomość, że ktoś włamał mu się na konto. Zhackowanego znajomego poinformuj o tym telefonicznie — jeśli zrobisz to przez FB/Messengera, to istnieje ryzyko, że włamywacz to zauważy i skasuje Twoje ostrzeżenie i Twój znajomy dalej niczego nieświadomy będzie spamował resztę przyjaciół.”

 

Jeśli jednak daliśmy się oszukać, powinniśmy kliknąć na Facebooku w zakładkę “hacked” i postępować zgodnie z instrukcją. Jeszcze więcej informacji znajdziecie na niebezpiecznik.pl.

 

(kd)/rmf24,niebezpiecznik/Ważna zmiana w usługach Poczty Polskiej. Firmy ...
poczta polska,sms,powiadomienie,telefon do kuriera,
Co grozi za “szeryfowanie” na drodz...
szeryf,przepisy drogowe,policja,kara,mandat
Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Umowy, war...
praca,pracownik,pracodawca,umowa o prace,kodeks pracy
NAGŁY ZWROT akcji w sprawie nowych kierowców! P...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
W głowie się nie mieści z czym ludzie potrafią ...
numer alarmowy,112,centrum powiadamiania ratunkowego,ratunek,pomoc,
Jechali pod prąd, stracili panowanie nad kierow...
olsztyn,policja,wypadek,pijany,kierowca
Właśnie dlatego nie powinniśmy wyprzedzać prawy...
wyprzedzanie,prawym pasem,manewr,wypadek,kolizja,samochód
Znamy wysokość waloryzacji emerytur i rent w 20...
emerytura,waloryzacja,renta,emeryci,rencisci,wskaznik waloryzaci