Kierowcy stanowczo sprzeciwiają się przygotowywanym przepisom! Nowe unijne przepisy zagrożą polskiemu transportowi

Pracodawców Transport i Logistyka alarmuje, że „nowy pakiet mobilności zagrozi wielu polskim firmom transportowym”. Kierowcy sprzeciwiają się przygotowywanym unijnym przepisom.

 

Po nowym roku ma się nimi zająć Parlament Europejski. Nowe przepisy mają za zadanie regulację pracy kierowców w transporcie międzynarodowym. Według zapowiedzi zagrożenie związane z pakietem mobilności wynika ze wzrostu kosztów wysyłania pracowników w trasę.

 

Przewoźnicy na polskim rynku to przede wszystkim rodzinne firmy zatrudniające kilku kierowców. Po wprowadzeniu przepisów może przestać być ich na nich stać. Wroński podkreśla, że niektórzy przewoźnicy mogą zniknąć z rynku.

 

„Jak kierowcy polscy stracą pracę w naszym kraju, będą zatrudnieni w firmach francuskich, holenderskich, niemieckich i tym się to skończy.”

 

Również przewoźnicy sprzeciwiają się zmianom. Przede wszystkim chodzi o zapis, który nakazuje wynajmowanie swoim pracownikom na weekend pokoi hotelowych, a kierowcom – przerywanie trasy raz na trzy tygodnie i powrót do domu.

 

Przepisy mogą zostać przegłosowane już w pierwszej połowie 2018 roku.

 

(kd)/rmf24/

NAJNOWSZE dane o wynagrodzeniach Polaków. Ile N...
Znaleźli już lukę w przepisach i sposób, żeby n...
Ministerstwo przygotowuje nowe standardy okołop...
Kupiłeś ten produkt w Decathlonie? Może być ŚMI...
Na klientów banku czeka kolejne zagrożenie. Ban...
Zagadka morderstwa rozwiązana za pomocą… ...
Polskie sklepy nie mają szans! Ta sieć absolutn...
Korzystało z niej mnóstwo widzów. Jedna z najpo...