Jeden prosty gest pozwoli na skorzystanie z ulgi podatkowej. W taki sposób możemy zmniejszyć swój PIT

Jest sposób na skorzystanie z ulgi podatkowej. Przy okazji można również komuś pomóc. Każda strona będzie z takiego rozwiązania zadowolona.

 

Okazuje się, że osoba, która wesprze potrzebujących jednocześnie skorzysta z ulgi podatkowej. Darowizny przekazane na organizację prowadzącą działalność pożytku publicznego można odliczyć od dochodu.

 

Uwaga, warto to zrobić do końca grudnia. Jeśli wsparcie zostanie udzielone w grudniu, ulga zostanie wykazana w zeznaniu za 2017 rok. To właśnie dzięki takiemu gestowi zapłacimy niższy podatek.

 

Skorzystać z takiego odliczenia jest bardzo łatwo. Wystarczy przekazać pieniądze lub rzeczy danej organizacji. Konieczne, aby była to fundacja lub stowarzyszenie prowadząca działalność pożytku publicznego. Taka darowizna pomniejsza dochód wykazywany w rocznym rozliczeniu.

 

Ulga ta ma jednak limity. Osoby fizyczne mogą odliczyć darowizny tylko do wysokości 6 proc. dochodu. Ulga zostaje wykazana w zeznaniu rocznym. Wypełniając formularz PIT/O (załącznik do zeznania rocznego), należy wpisać dane obdarowanej organizacji (nazwę i adres).

 

(kd)/rp/

Ogromne problemy z programem Mieszkanie dla Mło...
Dane z aplikacji pogrążyły gwałciciela i morder...
Szykuje się kolejna rewolucja w umowach o pracę...
Kluczowe zmiany dla kierowców! Policja nie będz...
DARMOWE konta i karty to dopiero początek. Bank...
Zapłacimy w całej Polsce! Rząd wprowadził już n...
Długo wyczekiwane zmiany na Allegro. Na tę opcj...
Mleko dla dzieci skażone Sarmonellą. Minimum 12...