Helikopter ostrzelał dziennikarzy?! Zobacz wideo!

Podczas tajnych ćwiczeń wojskowych „Zapad-2017” rosyjski helikopter miał wystrzelić rakietę, która zamiast trafić w cel, trafiła w postronnych obserwatorów manewrów.

Według rosyjskich mediów dwie osoby, prawdopodobnie dziennikarze, zostały ranne, a stojące nieopodal samochody uszkodzone.

 

Ostrzał miał miejsce podczas trzymanych w tajemnicy ćwiczeń wojskowych na poligonie pod Sankt Petersburgiem. Gdy nagranie wyciekło do sieci, wojskowi stwierdzili, że odpalenie rakiet nastąpiło w wyniku awarii celownika maszyny. Nikt miał nie ucierpieć. Jednakże co innego donoszą media podając, że ranni są dziennikarzami relacjonującymi wydarzenie.

 

 

Biuro prasowe rosyjskiej armii twierdzi, że nagranie pochodzi z zupełnie innych ćwiczeń i nie przedstawia domniemanego wypadku. W specjalnym komunikacie czytamy, że samo nagranie i nieprawdziwe doniesienia są celową prowokacją „lub głupotą”. Rosyjskie siły zbrojne podkreślają w nim, że wypadek był spowodowany awarią celowonika oraz dodają, że nikt nie ucierpiał.

Niewyobrażalna ZBRODNIA: 19-latek zaatakował by...
Kolejne rewelacje na temat ZAKAZU HANDLU w nied...
Kierowca wiózł skradziony sprzęt na kradzionej ...
Sprzedawali lek na przerwanie ciąży. Policjanci...
Ważna zmiana! Teraz będzie łatwiej uzyskać zado...
Funkcjonariusze zabrali na lekcję psa policyjne...
DODA została zatrzymana przez prokuraturę! Chod...
zdjęcie poglądowe /instagram/
Policja APELUJE szczególnie do młodych osób: OS...