Gruntowne zmiany w rentach. Ma być prościej i taniej! Sporo na tym zaoszczędzimy. Wiemy co się zmieni w polskim systemie

Specjalny zespół pracuje nad poważnymi zamianami w systemie. Zapowiadają się gruntowne zmiany w rentach. Ma być prościej i taniej. Co zmieni się w przepisach?

 

Na czele zespołu stoi prezes ZUS, Gertruda Uścińska. Jak donoszą media założenia do projektu ustawy są już gotowe, uzyskały nawet poparcie rządu byłej premier Beaty Szydło. Czy nowy premier poprze zmiany?

 

“Fakt” podaje, że ma zmienić się system orzecznictwa. Być może to koniec stawiania się przed wieloma komisjami w celu uzyskania renty. Jak czytamy w dzienniku, 100 różnych uprawnień i świadczeń wydawanych jest przez 5 różnych instytucji. Oprócz ZUS są to MON, MSWiA, powiatowe i wojewódzkie zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności.

 

Na chwilę obecną decyzja wydawana przez jeden organ nie jest wiążąca dla innego. Dlatego też, aby uzyskać prawo świadczenia, przyszły rencista musi stawić się zwykle przed kilkoma różnymi komisjami.

 

To wkrótce może się zmienić. Orzeczenia o niepełnosprawności, niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji, miałaby wydawać tylko jedna instytucja. Na razie nie wiadomo czy orzecznictwem zajmie się ZUS czy specjalnie powołana do tego komisja.

 

Taka zmiana byłaby szansą na uproszczenie systemu. Można liczyć również na oszczędności z rzędu milionów złotych. Przy okazji prywatnie sporo na tym zaoszczędzimy, przede wszystkim czasu.

 

(kd)/money/Ważna zmiana w usługach Poczty Polskiej. Firmy ...
poczta polska,sms,powiadomienie,telefon do kuriera,
Co grozi za “szeryfowanie” na drodz...
szeryf,przepisy drogowe,policja,kara,mandat
Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Umowy, war...
praca,pracownik,pracodawca,umowa o prace,kodeks pracy
NAGŁY ZWROT akcji w sprawie nowych kierowców! P...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
W głowie się nie mieści z czym ludzie potrafią ...
numer alarmowy,112,centrum powiadamiania ratunkowego,ratunek,pomoc,
Jechali pod prąd, stracili panowanie nad kierow...
olsztyn,policja,wypadek,pijany,kierowca
Właśnie dlatego nie powinniśmy wyprzedzać prawy...
wyprzedzanie,prawym pasem,manewr,wypadek,kolizja,samochód
Znamy wysokość waloryzacji emerytur i rent w 20...
emerytura,waloryzacja,renta,emeryci,rencisci,wskaznik waloryzaci