Brak miejsca w dowodzie rejestracyjnym? To już nie problem! Dzięki nowym przepisom zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy

Już od marca 2017 roku rząd hucznie zapowiada o rewolucyjnych zmianach dla kierowców. Chodziło między innymi o ułatwienia w sytuacji, kiedy w dowodzie rejestracyjnym skończy się miejsce na kolejne pieczątki od diagnosty.

 

W świetle obecnych przepisów, jeżeli kierowcy zabraknie miejsca w dowodzie rejestracyjnym musi on udać się do urzędu miejskiego lub starosty z wypełnionym wnioskiem, kartą pojazdu i dowodem rejestracyjnym, następnie wnieść opłatę w wysokości 54,50 zł. Kolejny raz trzeba odwiedzić urząd w celu odebrania nowego dowodu.

 

Projekt ustawy zapowiada, że w przypadku braku wolnych rubryk na pieczątkę kierowca może mieć przy sobie zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu z wynikiem pozytywnym. W takiej sytuacji wymiana dowodu na nowy byłaby zbędna, a nieco ponad 50 zł zostanie w kieszeni.

 

Jakie jeszcze zmiany mają ułatwić życie kierowcy? Zapowiedziano między innymi elektroniczne dokumenty. Kierowca nie musiałby wozić przy sobie prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego, a za ich brak nie dostałby mandatu podczas kontroli.

 

Okazuje się jednak, że zmiany wejdą w życie ze sporym opóźnieniem, które związane są z systemem CEPiL 2.0. Jego uruchomienie wstępnie zaplanowano na czerwiec 2018. To właśnie ten system ma rozwiązać wiele problemów kierowców i wprowadzić szereg udogodnień.

 

Na chwilę obecną projekt ustawy jest na etapie rządowych prac legislacyjnych. Został już zatwierdzony przez Komitet do Spraw Europejskich. W najbliższym czasie można się spodziewać, że trafi do Komitetu Stałego Rady Ministrów, a następnie po akceptacji rządu do sejmu. Czekamy na najnowsze informacje w sprawie kolejnych udogodnień dla kierowców.

 

(kd)/wp/Ważna zmiana w usługach Poczty Polskiej. Firmy ...
poczta polska,sms,powiadomienie,telefon do kuriera,
Co grozi za “szeryfowanie” na drodz...
szeryf,przepisy drogowe,policja,kara,mandat
Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Umowy, war...
praca,pracownik,pracodawca,umowa o prace,kodeks pracy
NAGŁY ZWROT akcji w sprawie nowych kierowców! P...
egzamin, prawo jazdy,kierowca,przepisy
W głowie się nie mieści z czym ludzie potrafią ...
numer alarmowy,112,centrum powiadamiania ratunkowego,ratunek,pomoc,
Jechali pod prąd, stracili panowanie nad kierow...
olsztyn,policja,wypadek,pijany,kierowca
Właśnie dlatego nie powinniśmy wyprzedzać prawy...
wyprzedzanie,prawym pasem,manewr,wypadek,kolizja,samochód
Znamy wysokość waloryzacji emerytur i rent w 20...
emerytura,waloryzacja,renta,emeryci,rencisci,wskaznik waloryzaci